at 44 long lw mi kral puncher maxi mi almalıyım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evet arkadaşlar başlıkta da belirtmiş olduğum gibi pcp tüfek almaya karar verdim sizce 100-150 metre gibi mesafelerde kral puncher max mı yoksa at44 long lw mi daha iyi grupmanlar çıkarır kalibre olarak 5.5 düşünüyorum ?(

Saygılar

• Kraldan lw namlu için net bilgi gelirse puncher, yoksa at44 derim. at 44 kendi sınıfında isabetini ispatlamıştır

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• Kraldan lw namlu için net bilgi gelirse puncher, yoksa at44 derim. at 44 kendi sınıfında isabetini ispatlamıştır

hocam şu 1-2 hafta içinde alıcam ve aldıktan sonra da pişman olmak istemiyorum sizce şuan ki durumda at 44 mü almalıyım

• eveett kral da yapınca bt65 att ikilemi yerini kral a bıraktı :)
    Şuaki kendi gözlemlerime göre ikiside aynı seviyede . Ama servis olanağı açısından da bakarsak hatsan hep bir adım önde.

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• eveett kral da yapınca bt65 att ikilemi yerini kral a bıraktı :)
    Şuaki kendi gözlemlerime göre ikiside aynı seviyede . Ama servis olanağı açısından da bakarsak hatsan hep bir adım önde.

forumda bazı arkadaşlar kralın grupmanlarını paylaşmış 30 metrede kimi nerdeyse tek delik 15 metrede de kimi nerdeyse 4-5 cm açıklığında ve buda benim kafamı karıştırdı alırsam kralı beni üzermi diye 100 metre gibi mesafelerde

• Kral Puncher fiziki yapı itibariyle at44'ten iki gömlek üstün duruyor. Lakin Hatsan at44 a dan z ye herşeyi bilinen ve biraz üstüne gidilince "vuran" bir tüfek haline gelebiliyor.
    Hatsan'ın servisinin ilgili oluşu da bunda etken. Kral Arms pcp konusunda biraz daha yol alınca muhtemelen Hatsan'ın canını fena halde sıkacaktır.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• ben bir puncher sahibi olarak 100-150 m seni memnun etmez gelgelelim at 44 benide bu mesafelerde memnun etmez
    ne yapmak istediğine bağlı.
    ben en fazla 75 m attim grupman 6-7 cm 100m atmadim bile 10 ile 55 m den 0.5 - 4 cm capında herseyi vuruyorsun
    100 m den soda şişesi falan vurursun ama iyi bir grupman "Standart" bir tüfekle hayal

Walther Lg400 Alutec .177------ Konuspro M30 8-32x56

Anschütz 9015 .177 by JH------March-Deon 8-80x56

Kral Puncher Maxi 5,5----- Hawke Eclipse 6-24x50

Mod 85 Sniper 5,5----------Konus 3-9x40

Zoraki 4,5 ve 5,5

300 bar 6 Lt.

• İki silahıda kullandim,bence ikisi de bir ital silah kalitesinde ve isabetinde degil.
    Maddi gucun bu silahlar seviyesindeyse ikiside guzel bir tercih.
    Bir av bayine git ikisine al eline, hangisi gönlüne yatarsa tercihini ondan yana yap.
    Bu hobinin tek bir gercegi var hangisini alirsan al digerinde gözun kalacak.
    Her zaman farkli silahlar denemek isteyeceksin.
    O yüzden kalbinin sesini dinle derim...

Air Arms S400 MPR-FT 4.5 / Hawke Sidewinder ED 10-50x60 TMX
    Kral Puncher Breaker Silent 5.5 / Hawke Sidewinder 8.5-25×42
    Kral Puncher Breaker BullPup W 5.5
    Walther Dominator LG 1250 FT 5.5
    Kral Puncher Maxi 5.5
    Hatsan AT44-10 Tact 5.5
    Stoeger x20 supressor cal. 4.5
    Zoraki Ultra HP 01-2 cal. 4.5
    Gamo pt-85 Blowback 4.5

Hatsan Mod25 Supertact 5.5

• at44 long lw var elimde isabetine diyecek yok 40-50 civarı stabil atış yapıyor puncher daha fazla stabil atış ve daha ergonomik galiba serviste hatsanı kimse tutmaz ama puncher daha yakışıklı işte meret insanda şüpheuyandırıyor yoksa bence tatlı bir silah puncher bence sen at44 long lw al beğenmezsen satarsın puncher alırsın onuda beğenmezsen yapacak bişi yok hayırlı sahurlar

Kör sniper

• Formda AT44 ve hatsanın diğer PCP tüfekleri için bir çok tecrübe paylaşımı bulabilirsiniz. Ancak Puncherda yeni bir pcp olduğundan doğal olarak bir At44 kadar bulamazsınız. Ancak yavaş yavaş paylaşımlar yapılmakta bu biraz süreç alacağından şuan için puncher da karar vermekte biraz teredütlere neden olmaktadı. Puncher görünüş ve işlevsellik ve hafiflik olarak fiyat performans olarak iyi gözükmektedir. Ancak grupman olarak formda 2 yayın yapılmıştır. 1.cisi maxsi olmayan modelinde grupman dağınık çıkmış olup sebep olarak namlunun iyi olmayışı yorumlarına neden olmuştur. Ancak 2. yayınlanan maxsi modelinin grupmanı daha iyi çıkmıştır. Bu durum kafalarda bir karışıklık oluşturmuş değişik yorumlamalara neden olmaktadır. Örneğin bu farklılık tüfekten tüfeğe değişecekmidir. Her tüfekte aynı stabilite olacakmı yoksa her tüfekte budurum farklımı olacak yada maxsi modelleri iyide normal modellerdemi bu sorun mu var gibi soruların cevabı zamanla ortaya çıkacaktır.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• namlu bakımından hatsan ile kralın namlusunda çok fark varmıdır arkadaşlar

şimdilik dağlar kadar fark var gibi duruyor.

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• Forumda Kralın kısa zamanda lw namlulu puncherı piyasaya süreceği yazıldı. Sonuçları bilemeyiz tabii ki ancak yeni tüfek edinecekler bir süre daha bekleyebilirler bence. Bekleneni vermezse hatsana devam.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• bekliycek çok fazla sürem yok şu an yayladayım ve şehirde kullanamıyacağım için yayladayken alıp kullanmam gerekiyor şu durumda hatsan alsak arıza sorunu yaşarmıyım çok fazla sizce

• Arıza durumunda Hatsanın servisi iyi zaten.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• ozaman bekleyelim biraz daha bende ilk at44 almak istiyordum ama puncher cok hos bir görünümle piyasaya çıktı aklımda hemen yer edindi tasarım çok güzeldi ama yorumlar namlu konusunda sıkıntı olduğunu gösteriyor açıkçası o yüzden almaktan vazgeçtim yetkililer forumdan zaten takip ediyordur inşallah mevcut tasarıma dokunmadan namlu konusunu çözerlerde bizde alırız...

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • haklısınız beklemek lazım ama benim fazla beklicek vaktim yok bu arada arkadaslar siteden bir arkadasımiza e posta gönderirken hata alıyorum sabahtan belli geçmiyor hata sizdede varmı böyle birsey hatayı yoneticiyede ulaştıramiyorum gene hata veriyo çünkü
    Saygılar