Crosman 2240 Modifiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Standart Crosman 2240'ım üzerinde bazı değişiklikler yaptım. Kısaca yapılanlar:

- Plastik olan üst parça (breech) çelik olanı ile değiştirildi ve orjinal olarak siyah olan çelik breech, krom kaplatıldı
    - Namlu sökülerek dış kısmı tamamen krom kaplatıldı
    - Namlu tutucu laser ile 10 mm'lik çelikten kestirilerek ve elle işlenerek imal edildi, krom kaplatıldı
    - Bolt kolu tornada yaptırılarak krom kaplatıldı
    - Kabza kısmı 'zamak' malzeme olduğu için direkt olarak krom kaplatılamıyor. Önce bakır kaplama yapılarak üzerine hemen zaman geçirmeksizin krom kaplama yapılması gerekiyormuş. Bu neden ile boyası çıkarılarak tel fırça ile parlatıldı ve metalik renk alması sağlandı.
    - 'Williams micro-sight' ayarlı gez takıldı (http://www.gmaccustomparts.com/Williams-Micro-Sights)
    - Tornada Alüminyum moderatör yaptırıldı. Moderatörün sıkma vidası aynı zamanda arpacık olarak kullanılmaktadır
    - Ceviz kabze kapakları kendi elime uyacak şekilde tarafımdan yapıldı. Böyle bir şey yapmayı ilk defa denediğim için bazı yerleri fazla kaçırdım, ama yine de yakıştı sanırım.

Görülmeyen modifiyeler:
    - Tetik yolunun daha hassas alınması için tetik yayı çıkarılarak iki parça silindirik mıknatıs kullanıldı (uygun çapta bir boru içerisinde birbirine zıt iki kutba sahip mıknatıs birbirini iterek yay etkisi yapıyor, ama hareket yaydan daha yumuşak ve düzgün-takıntısız).
    - Valfin içerisinden talaş kaldırma usulü ile fazla etli kısımlar tornada alınarak valf hacmi yaklaşık olarak 2 kat artırıldı (=>hız + güç). Ancak bu sefer de yeterli verimi alabilmem için transfer port çapı düşük kaldı, onu da en kısa zamanda ayarlamam lazım, ancak işlenecek parça 3-4 mm çapında olduğu için ancak el tornasında olması lazım.
    - Ayrıca dışarıdan kuru hava veya büyük CO2 tüpü ile çalıştırmak üzere sahte tüp şeklinde bir adaptör yapıldı.

Bu da benim Crosman 2240 Chrome Edition'ım oldu ;#taban^l

airgunturk.com/attachment/20415/airgunturk.com/attachment/20416/airgunturk.com/attachment/20417/airgunturk.com/attachment/20418/airgunturk.com/attachment/20419/airgunturk.com/attachment/20420/

• İzzet abi eline koluna sağlık,şıkırşıkır olmuş.kendine göre değişiklik yapılmış bi tabanca yada tüfek kullanmak çok keyifli olacaktır. ;tese;kkur

• İzzet abi mükemmel olmuş, elinize sağlık.

Havalı Silahlar, Suni Yemle Balık Avı, Elektronik

• Silah zaten çok estetik. Siz iyice güzelleştirmişsiniz. Crosmanın uzak ara en çok tutulan ürünü ama bizim ithalatçı firma ısrarla getirmiyor.

• Hepinize çok çok teşekkür ederim.

Çok şık olmuş, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Krom işlemlerini nerede yaptırdınız acaba bende pompalı tüfeğimi boyatmak istiyorum.

Evim İstanbul Anadolu Yakasında İMES Sanayi Sitesine yakın. Burada banyo aksesuarlarını elektroliz yolu ile pirinç, krom kaplayan bir firma var. Krom kaplama yapılırken (ki hergün sürekli yapılıyor) benim malzemeyi de koymaları için rica ediyorum, araya koyarak yapıyorlar. Maliyeti gönlünüzden ne kopar ise, aslında bir beklentileri yok, adettendir diye 3 - 5 TL alıyorlar.

Ancak bildiğim kadar her malzemeye krom kaplama yapamıyorlar. İletken ve manyetik malzeme olması lazım. Manyetik olmayan malzemeler için de şöyle bir krom boya uygulaması gördüm:

https://www.youtube.com/watch?v=h1ihFuGvG44

• Hepinize çok çok teşekkür ederim.

Evim İstanbul Anadolu Yakasında İMES Sanayi Sitesine yakın. Burada banyo aksesuarlarını elektroliz yolu ile pirinç, krom kaplayan bir firma var. Krom kaplama yapılırken (ki hergün sürekli yapılıyor) benim malzemeyi de koymaları için rica ediyorum, araya koyarak yapıyorlar. Maliyeti gönlünüzden ne kopar ise, aslında bir beklentileri yok, adettendir diye 3 - 5 TL alıyorlar.Ancak bildiğim kadar her malzemeye krom kaplama yapamıyorlar. İletken ve manyetik malzeme olması lazım. Manyetik olmayan malzemeler için de şöyle bir krom boya uygulaması gördüm:https://www.youtube.com/watch?v=h1ihFuGvG44

Teşekkür ederim.

• Istanbul Avrupa yakasında krom nikel tarzı yüzey kaplama işleri
    Yaptırmak isteyen arkadaşlar, Ikitelli organize sanayi bölgesinde
    Galvano teknik sanayi sitesindeki onlarca firmalarda yaptırabilirler.

Garanti bankası Ikitelli organize şubesi yanında.

'.

]

• İzzet Abi harika bir çalışma olmuş eline sağlık...

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• İzzet Abi özlettin kendini. Harika bir çalışma olmuş eline sağlık.

https://www.youtube.com/channel/UCjQg6CUWJXHv3VB2ZYFZ9DQ

Air Force Condor Bullpup-Made by Kas Bay&berkman(Gunpower SSS)-5.5 mm-(HAWKE Nite Eye Digi IR SF 6-24x50 SR12 Scope)
    M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

Kral-4.5 mm-(ahşap kundak)

Zoraki (ATAKARMS) HP-01 Light 4.5 mm (Nikula red dot)

• Abi Sanat eseri olmuş, ellerinize emeğinize sağlık.

bakarken bile mest ediyor adamı.

• muhteşem olmuş elinize sağlık

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Nazar değmesin abi maşallah :)

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• abi sizin gibi bu tarz değişiklik, yenilik ve tabiri caizse modifiye yapanlar kendi imkanlarınca birşeyler becerenleri gördükte inanın kendimi beceriksiz buluyorum ve hobiden soğuyorum yahu :) bu arada eline sağlık abi :)