Soru: Yaylı tüfeğe pcp tarzı şarjör yapılabilir mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar.
    Elimde bir adet gamo cfx var. Bildiğiniz üzere silahın kurulması namlu altındaki levye yordamı ile olmakta ve peleti de gezin arkasındaki silindirik bölümden yüklenebilmekte. Dün akşam evde silahı karşıma koyup buna ne yapılabilir diye incelerken bir anda aklıma geldi. Acaba bu tüfeklere de PCP'lerdeki gibi silindirik 10lu bir şarjör mekanizması kurulabiliyor mu? Her atışta yeniden pelet yüklemeye üşeniyor da olabilirim bu arada. :D

• o zman bir elim olduğunda benim tüfeği parçalayıp mermi yüklenen aparatı sökecem. Ona uygun bir silindirik şarjör yapmaya çalışacam.

• Silindirik değilde steyr daki gibi tek sıra bi şarjör uygulaması daha kolay uygulanır sanki.

• bende Gamo cfx ile atış yaparken hep derdim şuna bir şarjör yapayım diye.
    Demekki cfx in en büyük sorunu mermi yükleme

• ne modeller varda bizim yerli üretici anca tüfeklerin kundak renklerini değiştirip uçlarınlarına göstermelik moderatör yapıştıtıp yeni model çıkardım diye piyasaya sürüyor bi atılım ilerle yok bi vortex(gas piston) olayı var ilerleme olarak

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• ne modeller varda bizim yerli üretici anca tüfeklerin kundak renklerini değiştirip uçlarınlarına göstermelik moderatör yapıştıtıp yeni model çıkardım diye piyasaya sürüyor bi atılım ilerle yok bi vortex(gas piston) olayı var ilerleme olarak

vallahi sorma Asil hocam. Youtube'de falan videolarını izliyorum adamların. Resmen içim gidiyor. Bizim ülkemizde böyle canavarlar neden yok diye isyan etmemek elde değil. Ha olsa alabilir misin diye sorsan evet alamam belki ama sahip olan bir abimizin elinde canlı atışlarını seyretmek bile zevk verir.

• vallahi sorma Asil hocam. Youtube'de falan videolarını izliyorum adamların. Resmen içim gidiyor. Bizim ülkemizde böyle canavarlar neden yok diye isyan etmemek elde değil. Ha olsa alabilir misin diye sorsan evet alamam belki ama sahip olan bir abimizin elinde canlı atışlarını seyretmek bile zevk verir.

o içimizin gittiği tüfeklerin uygun fiyatlı benzerleri üretilebilir çin liler bunu yapıyor mesala bizdede fabrika desen var dünya çapında ihracat yapılıyor ancak ne hikmetse çeşitlilik yok sürekli birbirinin aynı tüfekler üretiliyor eminimki örneğin şarjörlü yaylı tüfek üretilse ben dahil alacak bi süre insan olacak çünkü bu tarz bi havalı tüfeği uzun süredir bekliyoruz

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• o içimizin gittiği tüfeklerin uygun fiyatlı benzerleri üretilebilir çin liler bunu yapıyor mesala bizdede fabrika desen var dünya çapında ihracat yapılıyor ancak ne hikmetse çeşitlilik yok sürekli birbirinin aynı tüfekler üretiliyor eminimki örneğin şarjörlü yaylı tüfek üretilse ben dahil alacak bi süre insan olacak çünkü bu tarz bi havalı tüfeği uzun süredir bekliyoruz

hadi yerliler üretmiyor bari getirtirelim desek ihratcatcılarda bi acayip hiç oralı olmuyorlar Çin lilerin uygun fiyata çok fazla tüfek çeşitleri var mesala AA nın Dianın uygun fiyatlı kopya modelleri var ihraç edilmiyor Baikal izh 61 e heves ettim ihraçatsına mail attım satılmıyor dedi getirtmeyi düşünüyormusunuz dedim cevap yok diğer marklar içinde öyle Crosman ın çok güzel co2 bolt action tüfek ve tabanca modelleri var onlarıda getiren yok,istek var ama getirip satan yok çok ilginç

• Estetik ve ayrıntı... Bu ikisine sahip olmayan toplumlar günümüz dünyasında genel kabul görebilecek hiç bir şey üretemezler. Sadece silah meselesi değil.
    Ev diye yaptığımız çürük beton yığınların dan, sokaklarımıza, davranış şekillerimize kadar her alanda bu ikisinden de yoksunuz. O nedenle yerli üreticilerden fazla bir şey beklemiyorum. Biraz olsun zoraki den umutluydum ama onlarda 175 lira ya plastik dipçik satmakla meşguller.

• Estetik ve ayrıntı... Bu ikisine sahip olmayan toplumlar günümüz dünyasında genel kabul görebilecek hiç bir şey üretemezler. Sadece silah meselesi değil.
    Ev diye yaptığımız çürük beton yığınların dan, sokaklarımıza, davranış şekillerimize kadar her alanda bu ikisinden de yoksunuz. O nedenle yerli üreticilerden fazla bir şey beklemiyorum. Biraz olsun zoraki den umutluydum ama onlarda 175 lira ya plastik dipçik satmakla meşguller.

Kesinlikle katılıyorum. Eleştiriye tahammülü olmayan kişi ve kurumlar başarısızlığa mahkumdur. Yerli üreticiler Burada havalı silahlar konusunda bilgi birikime sahip kişilerin yorumlarına bakarak veya onlardan fikir alarak ilerlese belki havalı silah özelinde birşeyler ortaya çıkabilir. Ama "ben yaptım oldu "mantığı ile gidersek inanın hiçbir yere varamayız.

Bir malı veya hizmeti salt kar etme amaçlı olarak sunarsanız veya o mantıkla üretirseniz eninde sonunda yok olursunuz.
    Eğer doğruysa İşin bir de yurtdışına farklı, yurtiçine farklı kalite mal sunan üreticiler kısmı var ki en hafif anlamda "ahlaksızca" bir iş yaptıklarının farkındalar mı acaba?

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED