Hatsan Herkules

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

abim baya güzel bir inceleme yapmış...

• Fx boss' tan bile bir kaç joule daha güçlü. Üstelik kalibresi daha küçük olduğu için uzun mesafede daha az düşme ve hız kaybı yapar. Ancak isabetini ve stabilitesini beğenmedim. Türkiye şartlarında alınabilecek ucuz big bore tüfek denilebilir. Tabi kullanacağınız tek pellet var ince mehmet 42 gr.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

abim baya güzel bir inceleme yapmış...

beğendim bayağı güzel anlatmış dediği gibi ince mehmet tahribat için delicik için daya iyi saçamalar gelecek herade o zaman 2 mm sacı deler die tahmin ediyorum

• o tüfeğin saçması 34 grein jsb 920 930 la çıkış hızıyla bana göre mis gibi olur

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35
  • bu ince Mehmet takıntısı ne bir türlü anlayamadım Enerji fazla ama hız bayağı düşüyor Bence delicilik için hız daha önemli mesala bakır üçlü bir pelet ile bu tufegin potansiyelini daha fazla ortaya çıkaracağı kanısındayım

• Genelde 1000 fps ve üzeri hafif pelletlerde sapma oluşu ağır pelletere yönlendiriyor tabi . Ağır pellet deyincede ülkemizde HN firması ve ince mehmet markaları var genelde ve ince mehmet hemen heryerde var daha fazla bulunabilirliği var bende hercules ve bt65 arasında kalmış biri olarak bt65 kullanan arkadaşlar genelde 5,5mmde 25.39 grain jsb ve üzerinde isabet kaydettiklerini belirtiyorlar ki 27 grain ince mehmetle 300-350 metre isabetli atışlar yapan arkadaşlar var uzun mesafede isabet ve tahribatı yakalamak için mecburen ağır pellete ihtiyaç duyuluyor .(buradan çıkan sonuç silahın gücüne orantılı max mesafeyi yakalama adına pellet arayışı ve biraz kısa mesafe atış olsun ama tahribat fazla olsun olayı var ) Buda elde olan pellet seçeneklerinden 6,35mm de hn baracuda 31,2 grain ve 42 grain ince mehmetten fazla seçenek bulunamıyor.Üstte halil_ mete'nin bahsettiği 33,95 grain jsb pelleti ama siteler bazında ama yerel av bayilerinde bulamadım mesela.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ahmet35 ().

• H&N barracuda 21 gr orta mesafede çok isabetli. 20 metrede işaret parmağı girecek kadar büyüklükte tek delik yapıyor. Jsb monster baracuda' dan bir derece daha isabetsiz ama o da çok memnun edici fakat daha uzağa atış yapılabiliyor ve tahribatı güzel. Baracuda zımba gibi delip geçiyor tahribatı yok. Ayrıca jsb pelletlerin kurşunu daha yumuşak. Ama uzun mesafede tek kelimeyle ince mehmet 30 gr. 100 metrede az önce saydığım bütün pelletlerden daha az düşme yapıyor ve vurduğu yerde tozu dumana katıyor.

• Niyahet Hatsan herculum geldi.

Hayırlı olsun güle güle bol isabetli günlerde kullanın inşallah :thumbup:

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• hayırlı olsun güle güle kullanın

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Taze taze beyler buyrun levent bülbül abimizin atıcılığıyla :)

Harici İçerik www.youtube.com

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• Dünyanın en güçlü tüfeği derken herhalde airforce texan' dan haberleri yok galiba.

• teşekkür ederim bunlarda ilk fotoğrafları

Grupman ve tahribat paylaşımlarını bekliyoruz. Bu arada tüfeğin yanında mı geldi dürbün yoksa sen sonradan mı aldın.

• yalnız ciddi ağır bir silah bana bile ağır geldi ki ben ağır silahları severim.
    Bu silaha bipod şart elde ,ayakta atışı her babayiğit yapamaya bilir.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j