Hatsan Herkules

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bt65 5.5mm kullanıyorum. Tam güçte ancak 20 atış yapabiliyor 200-100 bar arası.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• sizin sipariş verip bu tüfegi 15 20 gün nasıl hevesle beklediginizi takip ediyordum.şimdi böyle mutsuzlugunuza gercekten üzüldüm.keske biraz daha tartıp degerlendirme yapsaydınız.neyse sağlık olsun artık.

• Bt65 5.5mm kullanıyorum. Tam güçte ancak 20 atış yapabiliyor 200-100 bar arası.

evet sayın hpı sizi dogant yisufii ve birkac bt 65 ci arkadaslari takip ediyorum.hatta sn dogantin 30 metreden o melun maddeye atısını izledim az önce.o ne sestir öyle kanas gibi.icim gitmiyor degil.

• kimse ayranım eksi demez özellikle o ayranı elden cikartmak bistiyorsa ben o yorumları sizin için değil gerçekten bu yorumlara bakıp tüfeği satın almaya niyetli arkadaşlar için bir açıklama olsun diye yazdim bazı şeyleri malesef kullanmadan tam manasıyla bilmiyorsunuz gerek firmanin gerek diğer videolar da en büyük eksikleri üzerinde durulmayip bi övme senfoni yazılmış daha bir şey yazmak istemiyorum ben görevimi yaptım Nasrettin hoca damdan düşmüş doktor çağıralım demişler o demiş ki bana damdan düşen birisini çağırın benim derdimi en iyi o anlar demiş felan saygilar

• Kocaman bir araziniz varsa arazinin içinde terası ve terasın önünde 300 metre atış alanı varsa .. Kompresör ve 300 barlık tüpleriniz varsa büyüğünden ..Tüfeğide terastaki mesanın üzerine konumlanırırsınız doya doya atarsınız ..Bunlar yoksa heleki bu tüfeği taşıyıp ayda bir iki kez atış yaparım diyen arkadaşlar bu tüfeğe yaklaşmasın :)

• konuyu takip ederken aklıma geldi, scuba tüpünü dalış yapıyormuş gibi sırta bağlayıp uygun bağlantıyla tüfeğe entegre etsen çalışırmı diye. madem bu tüfeğe sahip olanlar işkence çekiyor biraz da fantezi olabilir mi dedim :) lav silahı taşır gibi bir hal olur heralde

• tahribat müthiş,isabet yüksek,tek olumsuzluğu fiyatı yüksek,yatarak sniper tipi atışlar için mükemmel,birde ağır ve düzgün pellet kullanmak lazım bu tüfekte ki tadı çıksın dün atış yaptım herkülle,uzun mesafe atışlarda denedim ve istediğimi verdi

• Havalı silah kullanıcıları ne ister isabet,güç yada fazla atış.Zaten 3 ü birarada olmaz.Kimse şu silah var demesin.Mutlaka 1 faktör eksik kalır.Hatsan zaten çok atış için novayı,güçlü atış için ise herculesi üretmiş.Seçim sizin !
    Ayrıca tüfeği alıpda memnun olmayan arkadaş hiç canını sıkma yorumlarını okudukça üzülmeni anladım tüfeğin güzel.Şöyle düşün bu silah 200 bardada valfini açıyor.200 e doldur 30 atış yap.Daha ne olsun...Saygılar

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• imkanınız var ise herkül için scuba tüp 300 bar ucuna regületörlü dolum uçları olanlar var 200 bar basınçlı. tüfeği tüpe bağlı olarak yerde veya masada atış yapabilirsiniz. pelet olarak 34 grain üstü ve 42 grain ince memed. Kalibre 6.35 bu tahribat için

• uzun mesafe için ben şöyle düşünüyorum. scuba tüp 160 bar ayarlı regüle dolum ucu kalibre 5.5 20 grain üstü pelet

• bende herqules havalı tüfek sporuna çok büyük zarar verecek hiç bir zaman tam güçte kullanabileceğiniz bir tüfek olamayacak çünkü çok az kişi sucubalarini 300 barda doldueacak dolduran bile 6 kere tam dolum yapacak dolayısıyla kimse bu tufegin o çok meşhur gücünden istifade edemeyecek benim gibi herqules sahipleri ise havalı tüfekler soğuyacak havalı tufege herqules ile başlayan ise büyük bir hayal kırıklığı ile havalı tüfeği bırakacak tabi bunların hepsi benim naçiz fikirim

Bende sizinle aynı fikirdeyim zagopa. Daha piyasaya çıkalı bir ay oldu ikinci elleri satılmaya başladı. İsabeti iyidir atış sayısı yüksektir ama ağırlığı çok fazla. Gereksiz 1000cc hacmi var, dediğiniz gibi 250 bar i doldurması sıkıntı. Ayrıca Aşırı güçlü olması, birilerinin gözüne batıp ülkemizde güç sınırlamasına gidilmesine sebeb olabilir. Hatsan kendi topuğuna sıkmış olur. Bundan kral da zarar görür, bizde. Burda hiç kimse 7.5 joule pcp kullanmak istemez. Salonda atış yapmak silahın 10 m sadece bi kartonu delecek kadar güçlü olması bizi tatmin etmez. 30fp luk pcp için yivli silah ruhsat bilmem ne uğraşmak istemeyiz

• Hatsanın Hercules i üretirken iç piyasayı pek düşünerek ürettiğini zannetmiyorum. Daha çok olanakları yüksek, av yapma şansı olan ,yüksek güçle kullanımına ses çıkartmayan ülkeler yani Hatsan Usa gözetilerek çıkmış bir model . av için üretilen bir model bu 100m de etkili olan kesin " Can alabilecek" kabiliyeti olan bir havalıdan , hava sarfiyatı yüksek diye şikayet edemeyiz. Barut olmadığı için tabancanın verdiği gücü depodaki hava ile tedarik edecek. Bence olaya böyle bakın belki 1lt ile 50 atış yapacaksın ama bu 50 öldürücü atış olacak. Bahsettiğimiz tüfek havalı av tüfeği.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ZETAX ().

• Hatsan bu Hercules modelini büyük bir gururla amiral gemisi gibi tanıtıyordu, bu kadar kısa zamanda kullanıcılarını baya bir üzmüş. Hatsandan konuyla alakalı bir açıklama var mı acaba

• Yanlış bişeymi söyledim anlamadım.
    Forum hayatımın ilk - sini almışım

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Bizim ülkemiz Amerika değil. Uzun bir süre de olmayacak.
    Herkules ile yazdığım şeyler ise er veya geç gerçek olacak ve bu sadece Hatsan'ı Kral'ı değil amatör profesyonel herkesi üzecek.
    Mod 125'i 4.5 mm.deki 1250 fps hızı ile tav olup aldığım gün yaşadığım hayalkırıklığı ve pişmanlığı hiç unutmayacağım.
    O zamanlar çok sandığımız ağırlığı, dengesizliği, takozumsu tetiği, üzerinde hiçbirşey tutmayan tepmesi ve bitmeyen sorunlarına katlanırım diyen gül aşığını asla mutlu etmeyen isabetsizliğiyle ilk günden son güne kadar sahibini mutsuz etmeyi çok güzel beceren bir modeldir.
    Bunu alan ve yıllarca kullanmaya çalışan biri olarak söylüyorum.
    Adam bağırıyor işte ilk alan arkadaşımız. Ben yaptım siz yapmayın diyor günlerdir. Hangi insan kolay kolay hata yaptım der. Hangi insan benim elimdeki çok kötü, malım çok kötü, sakın satın almayın der. Kim der ya. Hangi ticaret erbabı, hangi siyasetçi, hangi satıcı veya özde insanız hangi insan der. İnsanların çoğunun fıtratına aykırı.
    Ama bu arkadaşımız diyor işte. Bağırıyor tek başına mücadele ediyor günlerdir. Ne için ediyor. Cebine para mı girecek. Bundan nema mı alacak. Hayır. Hatta bundan bence zarar bile görecek. Günlerdir tek başına mücadele ediyor. Ne için mücadele ediyor. Bence hak için. Haklının hak edenin hak etmeyenin hakkını vermek için.
    Almayın mutsuz olursunuz diyor.
    Karşısındakilerin en büyük dayanak noktası halka açık bir müsabakadaki video çekimleri.
    İnşallah siz de sahibi olursunuz ve inşallah siz o videodakinin çok daha iyisini yaparsınız.
    Ama herşey o videoda vurgulanan değil. Bir tüfek sahibini mutlu etmeli. Birçok yönden. Biz bunu diyoruz. Ki örneği ilk kullanan arkadışımız. Bunu diyoruz tekrarıyla. Bir tüfek sahibini mutlu etmeli. İlk alan ve şimdi kendini buna adayan arkadaşımızın da avazı çıktığı kadar bağırdığı gibi bu tüfek sizi mutlu edemez. Çünkü mutluluk 150 metrede 6 santim grupman değil. Asla değil. Mutluluk bir bütün. Ve bütünlük zaten ilk gördüğün an, hadi onu geç ilk eline aldığın zaman hissettiğin ölçüsüz ağırlıkla bozulacak. Hava harcaması dahil olumsuz diğer yönlerini hiç saymıyorum bile. Bütünlük bozulacak ilk baştan ve asla mutluluk olmayacak. Alanı kullananı bi dinlemezlik, bi direnme ne bu kadar. Sanki lafla peynir gemisi yürüyecek. Sanki bir videoyla herşey düzelecek. O zaman bize düşen alın ve kullanın demek. Hatta ben de aylar yıllar içinde kullanıcılarını dikkatle takip edeceğim ve zevkle...

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• Bu arada tekrar okudum. Emir Hocamı anladım. O yüzden beğenmemeyi haketmediğini düşünüyorum. Çünkü orda vurgulamak istedikleri benim ilk düşündüğüm gibi değil aksine benimle paralel düşünceler olduğu kanaatindeyim.

Gamo PT 80 4,5 mm.

• Burda benim anlayamadığım konu biz şuna göre mutlu etmez vs demişsinizde yani anlayamdım siz 2-3 gün öncede bu silah işte çok güçlü hobiye zarar verir yazmıştınız elinizdeki bt65te pekala adam öldürür 360 metrede şişe kıranların videosu var sitede. 45 stabil atış yapan başka tüfek varda bizmi bilmiyoruz 42 grainle . he atış yapmaya gidildiğini düşünelim sabitseniz bt65e 20 atışta 1 hercules'e 45 atışta 1 hava basarsınız . he ben dolaşıcam derseniz 20 atış yetermi zor 45 atış 1 saat tur atar canınızın istediği yerlere atışınızı yaparsınız bt65te aynı olayı yaşıcaksanız sırtlanın tüpüde bakalım ağırlık ne olacak ? bence iyi bir tüfek.

• Pardon sorunun özünü tam anlamadım

Gamo PT 80 4,5 mm.

• konunun özü şu dez avantajları var yazmışsınız dez avantajmı avantajmı bunu özetledim bana göre .

• Herkes birbirinin görüşüne saygı duymalı. Kimisine göre başarı 50 metrede tek delik yapmak kimisine göre 200 metrede A4 kağıdında grupmanı toplamak kimisine göre 300 metrede tozu dumana katmak. Ülkemizde her kullanıcıya göre üç aşağı beş yukarı tüfek var.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.