Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Herkese merhabalar,

Ben Serkan İnanduğçar. 50 yaşındayım, Antalya'da yaşıyorum, emekli TSK personeliyim.

Uzun bir aradan sonra yeniden foruma katıldım. Eski üyelik bilgilerime ulaşamadığım için yeni hesapla giriş yaptım.

2012-2014 yıllarında Ankara'da yaşarken, havalı tabanca ve tüfek hobimi devam ettirdiğim o dönemde etkin olarak kullandığım bu forum ortamında birçok değerli arkadaş edindim, bolca bilgi paylaşımı yaptım, ve pazar bölümünde birçok alım-satım yaparak farklı havalıları tecrübe etme imkanı bulmuştum.

Herkese iyi forumlar diliyorum arkadaşlar... 👍

merhaba tekrardan hoşgeldiniz.

eski hesabınızın e postasını hatırlıyorsanız yardımcı olabilirim

• Teşekkür ediyorum. 🙏O dönemde kullandığım mail hesabımın parolasını hatırlamıyorum malesef. Gene de eski kullanıcı adım ile kullandığım mail hesabıma girmek zorunda kalmadan yeni mail hesabımı ekleme imkanımız olursa eğer, çok güzel olur.

• Official Post

Teşekkür ediyorum. 🙏O dönemde kullandığım mail hesabımın parolasını hatırlamıyorum malesef. Gene de eski kullanıcı adım ile kullandığım mail hesabıma girmek zorunda kalmadan yeni mail hesabımı ekleme imkanımız olursa eğer, çok güzel olur.

Özelden bana eski kullanıcı adınız ve hesabınızı verin. Bir inceleme yapıp size dönüş yapayim

• Merhaba ben kaan, yılda yalnızca birkaç gün atış yapma fırsatım oluyor. Yeni bir flash 101 aldım ve pompa derdi gerçekten bu sefer canımı yaktı, kondisyonum yok ve günde 11-12 kez tüfeği doldurmaktan sanırım belimde fıtık gibi bir durum oldu.. Scuba hem çok pahalı hem tehlikeli ( bizim hastanede 2 kere tüp patladı ağır yaralanan bir personelimiz oldu) hem de benim ilçede dolum yaptırabileceğim yer yok o yüzden pompaya motorlu bir sistem yapmayı istiyorum ama bütçem çok düşük. Biraz fiyat soruşturdum 5-10 bin tl arasında bu aletler ama çok sağlam görünüyorlar. Ben çok daha basit ve erişilebilir bir elektrikli pompa arayışımdayım. Bu konuda bilgisi, elinde ikinci el pompası, vereceği filri olan varsa lütfen bana yazabilir mi? Hususi bu konuyu sizlere danışmak için aranıza katıldım, herkese iyi günler dilerim.

• Hoşgeldiniz. Biz Pcp hobicilerinin ortak derdine değinmişsiniz. Açıkçası eskiden pompalar ile tüpler arasındaki fiyat farkı çok barizdi. Bende uzun zaman sonra yeniden hobiye dönüş yaptığımda gördüm ki günümüzde o fiyat farkı bir hayli azalmış. Yani muhafaza etme ve doldurma konusunda sorun yoksa, scuba tüp almak mantıklı görünüyor. Ama dolum maliyeti de ister istemez düşünülmesi gereken bir ayrıntı.

Sırf pompa ile kolay dolum yapabilmek adına Hatsan jet2 aldım, o derece yani. 😊

• Valla kara kara düşünüyorum. Bugün bi pompa basayım dedim belim kesildi bıraktım. Eşimin de gücü yetmedi. Napıcaz bilmiyorum. Dolum yaptıracak en yakın yer 60kilometre ve minibüs sadece git gel 3 saat ve 200 tl ye mal oluyor. Şu su motorlarından yapılan mekanizmayı soruşturuyorum

• Kilo ve boy avantajımın yanında sporda ağır kilolara alışkın olduğum için ben oturarak da basabiliyorum bir yere kadar, ayakta ise hiç zorlanmıyorum ama alışkın olmayan biri için zordur,muhtemelen vücudun hamlık ağrılarını atması gerekiyor, ondan sonra daha rahat pompa kullanacağınızı düşünüyorum.

• Valla kara kara düşünüyorum. Bugün bi pompa basayım dedim belim kesildi bıraktım. Eşimin de gücü yetmedi. Napıcaz bilmiyorum. Dolum yaptıracak en yakın yer 60kilometre ve minibüs sadece git gel 3 saat ve 200 tl ye mal oluyor. Şu su motorlarından yapılan mekanizmayı soruşturuyorum

Hocam benim 186 cm boy 64 kg ağırlığım var. 580 cc tüpü 250 bar doldurabiliyorum.

Vücut hamsa ilk seferler zorluyor ama sonra hamlık geçince ben çok rahat bastım yaşımda 36

Atış esnasında basmak işkence ister istemez vücudu zorluyorsun ve nabız yerine gelmek bilmiyor. Ben akşamdan basıp sabahına atış yapıyorum. 580 cc tüp te fazla fazla atış sayısına ulaşıyor o günkü hevesimi alıyorum. Ortalama 1 saat sürüyor 580 cc tüpü 100 barlardan 250 bar a doldurmam.

Usulünü bilmek çok önemli belden değil vücut ağırlığınızı vererek dizlerden kırarak pompanın üstüne yatarak basmalısınız. Bir Video hazırladım hızlıca onu da ekleyeceğim.

Keyifli Seyirler.

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

Mesaj 5 düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Merhabalar, ben Emrah Teker, 87 doğumluyum, Bandırma'da yaşıyorum, teknikerim. Şimdilik bir adet hatsan airtact turcar, bir adette mod 135 vortex qe tüfeğim var

• Merhabalar, ben Emrah Teker, 87 doğumluyum, Bandırma'da yaşıyorum, teknikerim. Şimdilik bir adet hatsan airtact turcar, bir adette mod 135 vortex qe tüfeğim var

Aramıza hoş geldin. Rabbim kazasız belası hobiyi sürdürmeyi nasip etsin.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

Aramıza hoşgeldin

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Hoşgeldiniz. Biz Pcp hobicilerinin ortak derdine değinmişsiniz. Açıkçası eskiden pompalar ile tüpler arasındaki fiyat farkı çok barizdi. Bende uzun zaman sonra yeniden hobiye dönüş yaptığımda gördüm ki günümüzde o fiyat farkı bir hayli azalmış. Yani muhafaza etme ve doldurma konusunda sorun yoksa, scuba tüp almak mantıklı görünüyor. Ama dolum maliyeti de ister istemez düşünülmesi gereken bir ayrıntı.

Sırf pompa ile kolay dolum yapabilmek adına Hatsan jet2 aldım, o derece yani.hyırlıemnun musunuz

Hayırlı olsun, memnun musunuz jet 2'den? Pompa ile 100'den 250'ye ne kadar sürüyor yada kaç kere basıyorsunuz acaba?

• Merhaba arkadaslar, kafama takilan birsey vardi, Pcp tufegi el pompasi ile doldurunca icerisine nemli hava doldurmus olmuyormuyuz, bu nem ilerde yogunlasip tupte birikmeye neden olmazmi acaba ?

• Merhaba arkadaslar, kafama takilan birsey vardi, Pcp tufegi el pompasi ile doldurunca icerisine nemli hava doldurmus olmuyormuyuz, bu nem ilerde yogunlasip tupte birikmeye neden olmazmi acaba ?

Pompa ile basarken sık sık pompada biriken su damlacıkları tahliye edin. PCP tüfeklerin tüpleri Karbon veya Alüminyum oluyor aynı şekilde PCP lerde alüminyum parçalardan üretiliyor. Bu parçalar suyun nemin korozyonuna maruz kalmazlar. Çelik tüpler biraz sakıncalılar içten korozyona uğrarlar. Benim görüşüm çok nemli bir hava ile atış yapıldıktan sonra uzun süreler atış yapılmaz ve namlu bakımı yapılmadan kaldırılırsa namlu içinde korozyon oluşabilir tüfeğin videların da oluşabilir. Nemden ziyade su damlacıkları tüfeğin içine kaçarsa havanın geçtiği kanallar bir iğne deliği gibi oraya kaçan su damlacığı kaçtığı anda performansta dalgalanma yaratacaktır.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Merhaba arkadaşlar,

Normalde dağ bisikletçisiyim. Bu spora başlama hikayem sürüş sırasında bir köpek tarafından ısırılmamla başladı. Silahlara genel bir ilgim vardı ancak ateşli silah konularının zorluklarından dolayı konuya girmemiştim. İlgili olay sonrası havalı tüfek/tabancaların ruhsat gerektirmediğini öğrenmemle beraber sırt çantasında taşınabilir bir pcp ile başladım. Güvenlik düşüncesi ile başladığım sporda atıcılık keyfi ve geliştirme isteği ile birlikte daha üst seviye bir tüfeğe geçtim ve aranıza katıldım. Sırt çantasına tüfeği koyup bisikletle atış alanı olarak belirlediğim bir araziye gidip 50m 100m civarı çalışmalarımı yapıyorum.

Belki gün gelir gerekli tecrübe ve bilgiyi edindikten sonra field target sporuna yönelirim :)

FX Dream-Tac Compact 5.5 - Element Optics Helix 4-16x44 FFP

Hatsan Jet II - Discovery WG 1,5-5 24 / Hawke Endurance 1x30 Reddot

• Merhaba arkadaşlar,

Normalde dağ bisikletçisiyim. Bu spora başlama hikayem sürüş sırasında bir köpek tarafından ısırılmamla başladı. Silahlara genel bir ilgim vardı ancak ateşli silah konularının zorluklarından dolayı konuya girmemiştim. İlgili olay sonrası havalı tüfek/tabancaların ruhsat gerektirmediğini öğrenmemle beraber sırt çantasında taşınabilir bir pcp ile başladım. Güvenlik düşüncesi ile başladığım sporda atıcılık keyfi ve geliştirme isteği ile birlikte daha üst seviye bir tüfeğe geçtim ve aranıza katıldım. Sırt çantasına tüfeği koyup bisikletle atış alanı olarak belirlediğim bir araziye gidip 50m 100m civarı çalışmalarımı yapıyorum.

Belki gün gelir gerekli tecrübe ve bilgiyi edindikten sonra field target sporuna yönelirim :)

Aramıza hoş geldin. Ben de şehir bisikleti kullanıyorum. İşi giderken terlemiyeyim diyede kit taktırdım.

image.jpg

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Aramıza hoş geldin. Ben de şehir bisikleti kullanıyorum. İşi giderken terlemiyeyim diyede kit taktırdım.

image.jpg

Ben de inşallah böyle bir bisiklet düşünüyorum.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Bisiklet sürmeyi tavsiye ederim. Ben facebook gurubunada girdim güzel turlar oluyor.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• merhabalar en son üyeyim, stoeger rx20 suppressor ile aranızdayım, bu işe gönül verdik ama atış yapacak yer bulamıyorum malesef selamlar