Kral Puncher Jumbo Jsb 18,13gr 12 metre grupman YARDIM!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,forumdan bir abimizden yeni aldığım tüfeğimi tanımaya uğraşırken bir konuda yardımınızı rica ediyorum.

Tüfek 40 mt sıfırlanmış halde alındı,bende ofiste 12 metre alanımda yaptığım denemede güç ayarı orta konumdayken isabet benim hatam hariç gayet iyi,sağ alttaki grupman.

Ancak gücü en üst seviyeye getirdiğimde ciddi seviyede sol üst vuruyor.yaklasık 50 metre seviyelerinde cok hassas olmayan grupman denemesinde yaklasık 15 cm üst ve 3cm civarı sol vuruyor.

Ayar değişimi dısında herşey aynı,pellet,basınc,atıcı vs.

Buna ne sebep oluyor olabilir,pcpye acemi oldugum için yardım rica ediyorum..

• pelletin namludan çıkış hızı değiştikçe isabeti de değişir. çıkış hızı pelletin kendi etrafında dönme hızını değiştirir, namludan çıkarken salınımı değiştirir. bunlara ek olarak dürbün merkezi ile namlu merkezi aynı hizada olmayabilir.(ki genelde öyle oluyor) bunun gibi sebeplerden dolayı sağa sola sapma olması normaldir diye düşünüyorum

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Mod 125 sniper + red dot 1x33 (dağlara taşlara +;tuftabV# )

crosman 1077 + NİKULA 3.5-10x40 lazer pointer'lı ( (50 metre gider) m;s,S )

hatsan mod 80 + red dot (nokta atışı ;tufey#) (Satıldı)
    crosman 1077 + Co2 kit + Holosight
    Geologic initech yay seti + ekstralar:thumbup: (Satıldı)
    Troun k-301 Canas (hediye edildi)
    At-44 Long Lw + Hawke 6-24x50 mil-dot IR + 6lt scuba+aparat ;tufey# (Satıldı)

Hatsan mod 125 sniper 5.5 dm60 optima 3x9x32 (Satıldı)

• Valla buna çözüm olarak önerebileceğim pek bir şey yok sabit ayar da kullanın bence. Sürekli Düşük yüksek yapmanıza pek gerek yok. Yükseğin bir iki tık altında kullanın. Dürbünü ayarlayın. Öyle kullanmaya devam edin =) dilerseniz her ayarda atış yapın en iyi grupmanı yaptığınız güçte sıfırlama yapın öyle kullanın :):thumbup:

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Mod 125 sniper + red dot 1x33 (dağlara taşlara +;tuftabV# )

crosman 1077 + NİKULA 3.5-10x40 lazer pointer'lı ( (50 metre gider) m;s,S )

hatsan mod 80 + red dot (nokta atışı ;tufey#) (Satıldı)
    crosman 1077 + Co2 kit + Holosight
    Geologic initech yay seti + ekstralar:thumbup: (Satıldı)
    Troun k-301 Canas (hediye edildi)
    At-44 Long Lw + Hawke 6-24x50 mil-dot IR + 6lt scuba+aparat ;tufey# (Satıldı)

Hatsan mod 125 sniper 5.5 dm60 optima 3x9x32 (Satıldı)

• Ayar değişimi dısında herşey aynı,pellet,basınc,atıcı vs....Demişsinis

Basınç aynı değil ne yazıkkı,yani güç farklı,dolasıyla grupman ciddi değişir

Kral MEGA W 58 cm Uzun Namlu... 5.5 - 6.35   ;tacli#    2.5-10x50

Kral NP-01... 4.5 - 5.5 ;şrofls;.;tacli# 3-12x44

• Max ayarda yeni bir sıfırlama yapıp deneme yapma düşüncem var,belki ozaman güç düştüğünde daha stabil kalabilir.

Basınç arttıkça üst vurması normal aslında ama sola kayması garip geldi esas,belkide mikron düzeylere bir yamukluk var bu açığa çıkıyor yiv ve setlerde bilemiyorum.Sorunu çözemezsem fabrikaya gönderirim olmazsa..

• 12 Metre veya ofis içerisinde atış yaptığınız mesafe her ne ise dürbününüzün minimum paralaks mesafesinden az ise tüfeğe kaynak yapış şeklinizde ufak bir değişiklikte vuruş noktasında kaymalara sebep olabilir. 15 metre ve üzerinde tekrar denemeden fabrika vs ye bence göndermeyin.

Ankara TR

• durbununuz fft ozellıklı ust sevıye degılse standart durbunse mesela zoom u 10 sıfırladıysanız hep 10 da atın ucuz durbunde zoom degıstımı vurus noktası degısır...ucuz pahalı hangı durbunu takarsanız takın su terazısı ıle once tufegı duzleyın sonra durbun ayaklarına bakın sonrada durbunu terazıleyın...Kral tufekte ozellıklede namluda sorun ıhtımalı cok az

Kral MEGA W 58 cm Uzun Namlu... 5.5 - 6.35   ;tacli#    2.5-10x50

Kral NP-01... 4.5 - 5.5 ;şrofls;.;tacli# 3-12x44