Hatsan Hercules

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar. Daha önce hic pcp tüfek kullanmadim almadim. Yayli hatsanim var. Güçlü bir pcp almak istiyorum. 200 250 metreden tek atista küçük su şişesi delsin. En güçlü turk mali pcp hatsan hercules galiba. Ama moderator takilamadigi icin çekici gelmiyor. Moderator kesin takılsın istiyorum. Bazı av marketlerde Wrangler marka aparat gördüm. Aciklamasinda hatsan hercules vb tufeklere moderetör takilmasina yarıyormuş. Ama herculesin namlusunda boyle birşey yok gibi. Deneyen var mi yada bilgisi olan. Eğer kesin moderator takılmıyorsa moderator takılabilen en güçlü türk marka nedir?

• Aparatı satılıyor sitelerde hocam, hatsan hercules moderatör aparatı diye arat. Ama 6.35 bir pcp arıyorsan ve Türk olsun diyorsan Huğlu efectoya bir bak, rg ve lw namlu vardı yanlış hatırlamıyorsam. Birde kral nemesis (4.5\5.5\6.35) 3 adet namlu ile geliyor. Kullananlar memnun görüldüğü kadarıyla 6.35 den.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • yanitin için çok teşekkürler. Arattim wrangler diye bi aparat var ama hercules ucuna nasıl olacak hala anlayamadim çünkü herculesin namlusunda vida yatağı yok. Ama zorla youtubeta bi aparat buldum aliexpressten getirtilmiş galiba onu alicam. Eğer son çarem hercules kalırsa. 2. Ellere bakıyorum güzel silahlar var ama yakinimda satan yok, uzakta satanda kimse kimseye güvenemiyor bi yöntemde bulamadık mecbur 0 alicaz. Dediğin markalara tek tek bakıcam tekrar çok teşekkürler

• Hercules ceketli namluya sahip, ucundaki kapağı çıkar, alacağın aparatın çift tarafıda erkek, bir ucu pcp nin namluya diğer ucu moderatörün ucuna. Aklında olsun hiç herşey değildir. Attığını vurmak daha zevkli ?

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • ceketli mi eminmisin? Hic canlı görmedim fotolardan gördüğüm kadarıyla ceketsiz görünüyordu gözüm yanılmış olabilir. Sen kullandın demi eminsin ceketli?. Ya tabi hem güç hemde uzun menzilde isabet arıyorum, o yüzden 6.35 alicam rüzgar vs sapmasini azaltmak icin. 300 400 metrede isabet icin güç gerekli değil mi sence? Hem isabet hemde tahribat icin

• birde hercules e regülatör takarlar mi eğer servise yollasam? Yani hem rgli hemde 300 metrede banamisin demeyen şişe delen, hem stabil,hem güçlü, hemde atış sayısı 20 yeter bana.

• Merhabalar. Hatsan Hercules'in 3 kat yiv setli 6,35 pellet atan pcp sahibiyim. Moderatör takmak için en çok baş burulan yöntem namlu çeketini çıkartıp ara aparat kullanarak moderatör takmak oluyor. Onun dışında çekete işlem yaparak takanlar duydum ama görmedim. Çeketle beraber çekete zarar vermeden moderatör kullanan varsa bana da öğretsin :). Regülatör kısmına gelirsek "PCP Havalı Tüfek Regülatörü (Hatsan, Air Arms, Evanix, Fx)" diye satılan regülatörlar mevcut.

Hatsan Mod 125 6,35 mm / .25 Kalibre

Hatsan Hercules 6,35 mm / .25 Kalibre

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen yusufemrecakmak: Düzenleme... ​Bu gün itibariyle çeketle beraber moderetör kullanımı hakkında bir şeyler öğrendim ve paylaşmak isterim. Ara aparat kullanılarak namlu çeket ucundaki parçayı çıkararak oraya ara bir aparat takıyoruz. O aparatada moderetör takıyoruz. Ses inanılmaz derecede kesiliyor. Ama kafama takılan şu oldu hercules modelinde QE namlu şeklinde geçiyor yani çeket içerisinde namlu 15 cm civarında geride bitiyor 15 cm'lik kısmı susturucu gibi iş görmesi sağlanıyor. 15 cm lik kısımın içinde moderatör kadar olmasa da ekipmanlar kullanılarak susturma işlemi yapılmış. Çıplak namlu ile atıldığında daha çok ses çıkıyor çünkü. Yani hem moderatörün kullanılması hemde bu QE sistemin kullanılması uzun vadede sıkıntı çıkarır mı ? ().

• Hocam Hercules demek hava sıkıntısı demektir. Bu konuyu gözden kaçırmayın. Hercules kullananlara 9 lt carbon tüp bile yetmiyor.

• Hocam Hercules demek hava sıkıntısı demektir. Bu konuyu gözden kaçırmayın. Hercules kullananlara 9 lt carbon tüp bile yetmiyor.

Bu güçteki bir pcp tüfek için bu fiyat aralığında hangi tüfekte hava sıkıntısı değil ki? 6lt lik scuba tüpüm var eğlence amaçlı atışlar yapıyorsanız gayette yetiyor bence. Bunu dışarıdan bakan birisi olarak değil de kullanıcı olarak söylüyorum yoksa önüne gelen bir şey söyledi bu tüfek için. Bence en çok sıkıntılı kısmı ağırlığı tüfeğin. Kaliteli bir dürbünle ve ufak tefek aksesuarla insanı oyracak derece de ağırlığı oluyor. Onun dışında yerli tüfek olarak alternatifi 1 bilemedin 2 tane olan bir model(birisi hercules bully) bence . Tekrar ediyorum bir kullanıcı olarak söylğyorum videoları izleyen arakdaş çevresinden şunu şunu duyan birisi olarak değil.

Hatsan Mod 125 6,35 mm / .25 Kalibre

Hatsan Hercules 6,35 mm / .25 Kalibre

• hatsan almayı düşünyorum ama scuba tüpüm oladığı için beklyirm.

• herkules e susturucu takılmasının en kolay yolu ceketi saat yönün tersine çevirerek çıkartmak namluya susturucu takılıyor.

• herkules gereksiz güçlü tüfek çok güçlü olduğu için hafif bullet sapıtıyor mecburen ağır en az 42 green bullet kullanman lazım bu ağırlık da fazla isabetli bullet bulmak zor.

Bende kompresör ve sayisiz tup olmasına rağmen ben bile herkules ile baş edemedim bence hem isabetli hemde güçlü tüfek olarak effecto tercih ederim biraz çapa ile 250 metre de hedef vurabilirsiniz

• herkese selamlar. Forumda 2014 yılına ait bir tartışma var okudum ancak yıl 2019. Hatsan lw ile normal namlu arasında ne gibi fark yaşarız. Grupman silahı olmadığı için farkı kullananlardan duymak isterim. Üretim sürecinde yada malzeme kalitesi konusunda farkı anlayan bilirmiyiz. Birde şöyle bir sorun yaşadım bugün. Hercules üzerinde lw ibaresi yoktu bayiden bilgi istedik bayi hatsan tarafından bize kesilen faturada lw yazıyordu dediler. bazı namlular da yazı var bazılarında yok muş bayinin cevabı. Tatmin olamadım Hatsanı aradım lw namlu nasıl anlaşılır diye sordum üzerinde yazarsa lw dir yazmassa değildir. Şimdi arada kaldım eminde olamıyoruz. Seriden bakın dedik fabrika cevabı bu seri numarasından çıkmaz bilemeyiz ciddi anlamda kuşku duydum arada kaldım.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen kadirgl ().

• Günün sonunda para sizin cebinizden çıkıyor ve fabrikanın imal ettiği ürünü bayinin tedarik etmesi esastır. Eğer fabrika üzerinde lw yazacak diyorsa üzerinde yorum yapmaya bile gerek yoktur. Bayi faturaya lw yazdı diye ürün öyle olmaz.

Şu muhabbet beni cidden tiksindiriyor. Bahsettiğiniz olmadığını düşündüğünüz ürünün yanlış ürün olduğunu ispat etmeye çalışıyorsunuz. Ve bunu yaparken bile utana çekine yanlış anlaşılmaktan çekinerek yapıyorsunuz. Ve malesef bir çok kişi (herkes değil ama geneli) yüzü kızarmadan, gözünüzün içine baka baka kurnazlık peşinde koşmaktan çekinmiyor, karşısında velinimet olsa bile.

İçinize sinmediyse siz değil, onlar düşünsün.

• Günün sonunda para sizin cebinizden çıkıyor ve fabrikanın imal ettiği ürünü bayinin tedarik etmesi esastır. Eğer fabrika üzerinde lw yazacak diyorsa üzerinde yorum yapmaya bile gerek yoktur. Bayi faturaya lw yazdı diye ürün öyle olmaz.

Şu muhabbet beni cidden tiksindiriyor. Bahsettiğiniz olmadığını düşündüğünüz ürünün yanlış ürün olduğunu ispat etmeye çalışıyorsunuz. Ve bunu yaparken bile utana çekine yanlış anlaşılmaktan çekinerek yapıyorsunuz. Ve malesef bir çok kişi (herkes değil ama geneli) yüzü kızarmadan, gözünüzün içine baka baka kurnazlık peşinde koşmaktan çekinmiyor, karşısında velinimet olsa bile.

İçinize sinmediyse siz değil, onlar düşünsün.

Hercules in sahibi ben değilim yanlış anlaşılmasın. bugün atış yaptım ve begenirsem satın alacaktım tüfeği ama bu durum yaşanınca vaz geçtim. Satıcı arkadasada yanlış bilgi verilmiş bayiden oda mahcup oldu. Yinede güç konusu gerçekten süper ama 13 atışta 240 bardan 200 bara düştü :(. Lw olmasa da bu tüfek alınırmı alınmazmı aslında öğrenmek istediğim konu bu.

• Degerli hobidaslar ben hercules kullandim.oncelikle ara aparatla ceketi sokmeden moderator takilabiliyor.ceketin ucunda klavuzlu kapak var.ilk bakista bende orasi acilmiyor birlesik sanmistim ama aciliyor.onu cikarip ara aparatla moderator takilabiliyor.ceketi cikarip takakacaksaniz oldukca kaliteli bir moderator tavsiye ederim.cunku ceketin icindede kayda deger bir ses azaltma aparati var.moderatorle ikisi bir olunca ancak ses azaliyor.ben sahsen ceketi sokup kral tufegim icin kullandigim moderatoru taktim hicbir faydasi olmadigi gibi icindeki sungerleri patlatti?.ikinci bir konu kimse bir pcp tufekle 300 400 metre gibi mesafelerden sniper hayalleri kurmasin.tabii bunu soylerken kimsenin hevesini kirmayalim.sadece bir atesli yivli kadar hassas atislar beklemeyin bu mesafelerde.300 metrede yarim bir fayansi ikinci sarjorde vurabildim.jsb 33.95 ve spoton 44 grain.bu mesafelerde hafif ruzgarlar bile pelletin cok farkli yerlere dusmesine sebep oluyor.tabii bir roket bullet 45 grainle cok daha basarili atislar yapilabilir diye dusunuyorum ama ben tanesine 1 tl veripte atmaya kiyamadim acikcasi.toplamak gerekirse hercules bence cok guclu bir tufek.yerli gururlarimizdan birisi.hobi amacli uzun mesafe atislari icin gayet guzel.biraz agir.havayida cok harciyor tabiiki ama sonucta guc tufegi.arslan besleyen yedigine bakmaz.lakin herculese pompayla hava basmak degisik bir spor bilesiniz???saygilarimla

• 4 yıldır Hercules bully kullanicisiyim.. 9 lt scuba tüp, 10*40/56 dürbün ve phantom moderatör kullanıyorum. 200 250 m den kutu kola indiriyorum. 9 lt tüp haydi haydi yetiyor. Moderatör sesi epey kesiyor. Ara aparat ile kolayca takılıp çıkartılabiliyor. Uzun mesafe için kullandığınız dürbün de çok önemli.