HUĞLU EFFECTO ZEON

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hasan hocam merhaba.

Dolum ucundaki Oring in kullanma klavuzunda önerdiği shore değerini hatırlamıyorum fakat ben bı tık yumuşak o ring kullanınca problem çözüldü. Tabi dolumu da yavaş yapmak gerekiyor. Hızlı dolum Oring in erken sertleşmesine ve hava kaçağına sebep oluyor.

Evet Murat bey dolum kısmındaki iç o ring i değiştirdim kaçağı kesti teşekkürler

• ZEON u yeni aldım. İstanbulda biraz arazi sıkıntısı var henüz atış yapamadık. bu arada atış yapılabilecek yer tavsiyesi olan varsa çok iyi olur. tüfek çok yakışıklı. malzeme kalitesinden genel olarak şikayet edilmiş ancak ben beğendim. zaten ağır olduğu için birda ahşap gövde yapılsaydı bu tüfek yerinden kalkmazdı oyüzden plastik gövde tercih edilmesi iyi. Kabze kısmı pek rahat değil. dümdüz yapılmış. Px5 gibi herhangi bir parmak ortapedisi yok. gövde boyu kısa. bu nedenle uzun kollulara yada geniş omuzlulara biraz rahatsız gelebilir. aynı tüp olmasına rağmen px5 den az atış sayısı var. namlusu daha kısa olduğu için olabilir. tüfeği doldurduktan sonra hiç kullanmamama rağmen basınç kendiliğinden düştü. yaklaşık 2 haftada 240 bardan 150 bara düştü durduğu yerde. bunun çözümünü bilen varsa yazarsa sevinirim. henüz atış yapamadım :( müsait bir zamanda atışları yapıp youtube a yükleyeceğim inşallah. Kurma kolu solda. sağa alınmıyor bilginiz olsun.

• Pendik Kurtköy tarafında çok yer var atış için. Bekleriz.

Walther CP 88 6'' £tabanxalı$

Crosman Vigilante 357

Husan Malazgirt 1071 410 Cal;tufey#

Edgun Leshiy 2 Limited Edition 30 Cal

Umarex HDR 50 11 Joule

• ıstanbul avrupa yakasında yım cok guzel atıs alanları var dere lenarı cesme on numara orman
    katılmak ısteyen olursa benle ıletısıme gece bılır

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX 5,5

Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35 ;tufey#

Spina Optics HD 4.5-27X50 FFP

Cobra

• Bende geleyim ama benzin lt 25 arabam da 10 lt yakıyor. Git gel 100km. 😃

Walla bekleriz. Ama dediğiniz gibi masraf çok uzak mesafe. 🙏😔😔

Walther CP 88 6'' £tabanxalı$

Crosman Vigilante 357

Husan Malazgirt 1071 410 Cal;tufey#

Edgun Leshiy 2 Limited Edition 30 Cal

Umarex HDR 50 11 Joule

• ıstanbul avrupa yakasında yım cok guzel atıs alanları var dere lenarı cesme on numara orman
    katılmak ısteyen olursa benle ıletısıme gece bılır

Bende avrupa yakasındayım. Bahsettiğiniz yerler nerelerdir? Mesaj attım size. Tanışalım👍🏻

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen GLCCK ().

• silahın hava kaçırması normal. Tüm zeonlar fabrikaya geri çağrıldı. Oring değişimi yapılacak. Fabrikaya geri gönder. Şikayetini içine yaz. Tüp un ordan göstergenin ordan hava kaçırıyordur. Havayı baş. Özellikle orayı dinle hava sesini duyacaksın.

• ZEON u yeni aldım. İstanbulda biraz arazi sıkıntısı var henüz atış yapamadık. bu arada atış yapılabilecek yer tavsiyesi olan varsa çok iyi olur. tüfek çok yakışıklı. malzeme kalitesinden genel olarak şikayet edilmiş ancak ben beğendim. zaten ağır olduğu için birda ahşap gövde yapılsaydı bu tüfek yerinden kalkmazdı oyüzden plastik gövde tercih edilmesi iyi. Kabze kısmı pek rahat değil. dümdüz yapılmış. Px5 gibi herhangi bir parmak ortapedisi yok. gövde boyu kısa. bu nedenle uzun kollulara yada geniş omuzlulara biraz rahatsız gelebilir. aynı tüp olmasına rağmen px5 den az atış sayısı var. namlusu daha kısa olduğu için olabilir. tüfeği doldurduktan sonra hiç kullanmamama rağmen basınç kendiliğinden düştü. yaklaşık 2 haftada 240 bardan 150 bara düştü durduğu yerde. bunun çözümünü bilen varsa yazarsa sevinirim. henüz atış yapamadım :( müsait bir zamanda atışları yapıp youtube a yükleyeceğim inşallah. Kurma kolu solda. sağa alınmıyor bilginiz olsun.

tüpü sökün redüktörün üzerindeki yağları komple temizleyin.. Redüktördeki o ringi daha yumuşak o ring ile değişitirin ve çok hafif silikon gres ile yağlayın sorununuz düzelir..

''Fx Impact Mk2 - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Huben K1 - Vortex Strike Eagle 5-25x56 FFP - EraTac Mount''

''Huğlu Effecto PX4 LW - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Husan M71 - Vortex Strike Eagle 1-8x24 AR-BDC3''

''Husan Metal Force 12 - Sightmark Core SX 2-7x32 BDC''

''Huğlu Veyron Cantilever - Vortex Sparc AR''

''Bauer Kompressoren Poseidon Edition PE100-TB''

• Bende avrupa yakasındayım. Bahsettiğiniz yerler nerelerdir? Mesaj attım size. Tanışalım👍🏻

tamamdır ılk fırsatda bulusalım soner abıde var oda gelır anadolu yakasında oturuyor oda 1gun toplanırız beraber

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX 5,5

Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35 ;tufey#

Spina Optics HD 4.5-27X50 FFP

Cobra

• tüpü sökün redüktörün üzerindeki yağları komple temizleyin.. Redüktördeki o ringi daha yumuşak o ring ile değişitirin ve çok hafif silikon gres ile yağlayın sorununuz düzelir..

daha yumuşak olan oringi nereden bulabilirim (satın alabilirim) üstad?

• daha yumuşak olan oringi nereden bulabilirim (satın alabilirim) üstad?

Sanayi de bazı oto aksesuarları satan yerlerde rulman satan hırdavatçılarda da bulabilirsin

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Bende avrupa yakasındayım. Bahsettiğiniz yerler nerelerdir? Mesaj attım size. Tanışalım👍🏻

Ben İstanbulda iken Çatalcanın İhsaniye-Gümüşpınar köyleri arasındaki orman yollarında yivsizle rahat rahat atıyordum, avcılarında kullandığı bir bölge havalı ile de atılabilir bence, birde şuara var:

ihsaniye piknik alanı kış aylarında kapalı yol girişine taş koyuyorlar ancak yandan bir şekil araç ile geçiliyor idi, hala öyle ise güzel yer 300 metreye kadar mesafeli atış yapmak ta mümkün, yazın insan kaynıyor ama.

• Bu bilgiyi av bayisi ve teknik servis ile paylaş..Belki kullanıcıya bir faydası olur :)

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Şöyle sorayım, siz hangi yerli üreticinin kalite kontrolünü hakkıyla yapıp piyasaya silah sürdüğünü gördünüz ki? Sektörün kalite kontrolörü sizsiniz. Sağlam tüketici haklarına rağmen bazı yurtdışı satıcılar silahı, isteyen tüketiciye, cüzi bir miktara tüm kontrollerini, grupmanı yapıp yolluyor. Ülkemizde bu işi yapabilecek babayiğit satıcılar olması dileklerimle.

Niksan yapıyor. Biraz tereddütle olmasına rağmen Niksan Ozark PCP aldım. Bana tüfeğin fabrika test poligonunda atış videosunu gönderdiler, tüfek geldiğinde beraberinde istatistikli ve hedef isabet görseli olan PVC kaplı raporu da geldi. Bu arada, tüfek tahminimden çok daha iyi çıktı.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• 50 m. grupmanı oldukça iyi.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Cricket std .25 Makroptik 3-9x42
    AirArms S510 XtraFac .22 (REG), Nikko Stirling 8x32x60 FT
    Evanix Monster .22 (MOD), XD optic 8x40x50
    Benjamin Marauder .25 , Makroptik 8x32x44
    Drager 6lt Scuba
    Bushnell Rangefinder

• Bir süredir kullanım kolaylığı nedeni ile bullpup model arayışındaydım, isabetliliği güzel,malzeme kalitesi biraz daha iyi olsada kronik problemlerinden ötürü Zeon modeline bende yanaşmadım,
    En son 58 namlu,330 cc tüp ve regülatörlü bir breaker sipariş ettim, İdris usta sağolsun tüfeği yapıp gönderdi,
    18.13 JSB ile 275-280 metre aralığında stabil 35-36 atış yapıyor, 24 grain solid ile 235 metre, 26 grain solidler ilede 220 metre çıkış hızı mevcut
    No limit ayak ile vuruş noktasını önce 3.5 mrad yukarı kaldırıp ardından dürbün üzerinden vuruş noktasını aşşağı alarak 50 metreye sıfırladım, şuanda
    140 klik yukarı alarak rüzgara göre 1 - 2 Mrad merkez sıfırlaması yaptıktan sonra 330 metreden kola kutusu vurabiliyor, spoton'un orta kalite 26 solidleri ile 320-330 metre civarında istikrarlı olarak 20 santim arası bir grubu mevcut, Engin Sak'ın 24 ve 25.3 solidlerini bekliyorum.

Niksan'ın ürünlerinde dikkatimi çeken sistem olarak Kral ile aynı görünüyorlar,,fakat tüfeklerin tamamı 18.13 ile 900 fps bandında, aslında 18.13 ' 1000-1050 bandında 35-40 stabil atış yapıcak kompact bir platform piyasaya sürülse, 24-26 grain solidler ile 260-280 metre çıkış hızı yakalamak mümkün oluyor,hal böyle oluncada bu hızlarla 450-500 metre atışları yapmak mümkün.
    Kalite kontrolü sıkı tutarak ürün göndermeleri sevindirici, umarım uzun vadede aynı şekilde bu uygulamayı sürdürürler.