Yeni FX Panthera Precision Slug Rifle.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Valla daystate den korktum elektronik cihaz parçalarda oluşacak arızalarda TR de sorun yaşarım dedim FX aldım onda da sorun yaşıyorum . :)

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• 10 yıl 2 adet air ranger kullandım hiç bir sorun yaşamamistim. Bunlarin yanında birçok yerli pcp kullandım ve çok sorun yaşadıklarım oldu ama dediğim gibi delta başka bir dünya kullanınca fark ediliyor

daystate airranger,,at44,beretta686s,franchi automatic,hawke sidewinder6-24x56.vector optik 6-24x50,bushnell sport450 laser rangefınder,harris bipot ve dk cesar vom gaydalı

• Açıkçası ben de Daystate diyorum, başka da birşey demiyorum. FX kullanmadım, hatta elime bile almadım o nedenle kıyaslama yapmam mümkün değil ancak 10 yıldır AirWolf kullanıyorum “tık” demedi maşallah. Ayrıca kullanması da bir o kadar zevkli. Tetiği, stabilitesi, kundak ergonomisi… Gerçekten güzel bir PCP.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Arkadaşlar konu Fx konusu.
    Delta serisi Slug'lar ile pek iyi grupman verebilen bir tüfek değil, elektronik arayüzde sorun yaşayan kullanıcılarda mevcut.
    Topic içerisinde kaynakları ile belirttim.

https://www.airgunnation.com/t…a-wolf-and-slugs.1180387/

FX Panthera'larda şarjör indexleme problemi var,ilk çıktığında niyetlenmiş olsamda bu sebepten vazgeçtim, revize görmesi gerekiyor.
    Fx gene bir öncü fikir ile piyasaya girdi fakat her zamanki gibi sorunlarıda beraberinde geldi.
    Fx olsun Daystate olsun, Bu markalardan daha dayanıklı ve uzun ömürlü üretim yapan firmalarda mevcut
    Taipan,American Air arms, RAW, AGT gibi markaların ürettiği ürünler dayanım konusunda evladiyelik
    2. kulvarda RTI Prophet,Kricket ve Airmax'da oldukça güzel ürünler piyasaya sürüyor.

Aynı dizaynda olan Brocock'un Ghost serisi Delta'nın mekanik versiyonu,sorunsuz bir tüfek, fakat slug için uygun namlulu versiyonları halen piyasaya sürülmedi.
    Şahsi tercihim Selenoidli sistem yerine bu tarz bir modele yönelmek olur, fakat 177 kalibre üstü maalesef şu aşamada slug atışına uygun değil.
    İllede selenoidli olsun dersenizde SKOUT Epoch'da piyasadaki en üst sınıf alternatif.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Powercore ().

• düzeltme yapayım daystate art namlu hem slug hem pellet uyumludur yanlış bilgilendirme olmaması adına düzeltme yapiyorum ki daystate yıllar önce slug işine girdi airranger extremleri bunun için üretti ve bunu içinde kendi markasi adındaki solit urettirdi eley firmasına 30 dan 40 grn kadar bu arada 24 grn den 34 grn ye kadar sadece solit kullaniyorum 55 fpe den 70 fpe kadar ve grupmanida çok iyi ama çok çok iyi. Brocock icin diyorsaniz namlu konusunu yerli 12 yiv set namlulardada uyumlu soliti bulunca guzel sonuclar ciktigina gore uygun solitle 12 yiv set lw lerde iyi sonuç cikarir bence Screenshot_20230313_191114_Photos.jpgScreenshot_20230313_191106_Photos.jpg

daystate airranger,,at44,beretta686s,franchi automatic,hawke sidewinder6-24x56.vector optik 6-24x50,bushnell sport450 laser rangefınder,harris bipot ve dk cesar vom gaydalı

Mesaj 6 düzenlendi, son düzenleyen cüneyt güçlü48 ().

• Maalesef iyi grup çıkarmıyor, şu aşamada verimli değil.
    Brocock için Slug'a uygun bir namlu opsiyonunun çıkartılacağını bazı yabancı kaynaklardan okudum ama resmi bir açıklama yok.
    Mesele sadece set sayısı ile alakalı değil,twist oranları ve yivleme metodu ile alakalı.
    ART namluda 25 ve 30 kalibre slug'lar ile verim alanlar mevcut fakat 22'likte aynı durum söz konusu değil.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Powercore ().

• Neye dayanarak soyluyorsunuz kullandinizmi? ben suan kullaniyorum delta 22 gelin atalım beraber atalım siteede gelip bizzat atanlar var beklerim Birgün önyargilaŕinizdan kurtulmuş olursunuz hem herturlu teknik verilerini calisma prensibini öğrenmiş olursunuz evet namlu twisti onemli bu detaylara girmek istemiyorum bilmediğimden değil emin olun çok iyi biliyorum ama balistik konusu uzun ki üretenler de bu işi biliyor

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cüneyt güçlü48 ().

• Merhabalar üstadlar,

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Herbiri çok değerli tecrübeler.

Bu verim konusunda benim merak ettiğim bir durum var. Verim denilince benim aklıma gelen birim ağırlığın en büyük yüksek hızda atılabilme koşulunun tekrarlanma sayısı olarak geliyor. Örnek olarak, eğer bir A pcp'si 0.3lt tüp ile 30 grian ağırlığındaki bir kütleyi 900 fps hızla atım işlemini 30 kere tekrarlayabiliyorken aynı şeyleri başka bir B pcp'si ancak 0.7 lt bir hava tüpüyle başarabiliyorsa B pcp'si verimsizdir diye aklımda canlanıyor.

Mesela namludan geçen mühimmat çapı tüfeğin toleransına göre daha büyüktür, yada malzeme sertliği yüksektir mühimmat twist ederken enerji sürtünmeye gider. Yada misal sızdırmazlık arayüzleri iyi çalışmıyordur, tasarım ve imalat boşlukları fazladır yüksek basınçla kaçak oluşur gibi gibi...

Sanki kimileri verimden bahsederken de hedef isabetindeki tekrarlanma sayısından bahsediyor gibi anlıyorum. Bu da sanki (precision) hassasiyetle ilgiliymiş gibi yer ediyor aklımda. Burada artık namlunun atım yatağına vidalandığı dişlere göre olan dikliği, sonra namlunun içindeki yiv set merkezinin bu dişlere göre olan dikliği, tüfekle atış yapıldığında oluşan kinetik enerji ile mühimmatın namluyu terkedene kadar namludaki titreşimle oluşan yerdeğiştirmeye kadar değişkenler aklıma geliyor.

Benim aklımda verim, hassasiyet gibi konular bu şekilde ayrışıyor gibi. Sizlerin bu konudaki değerli yorumlarınızı rica edebilir miyim?

• Selam emre bey form da ararsanız bu konu ile yazıları bulursunuz silinmediyse benimde vardır çok eskiden yazmistim uzun bi konu takıldığınız bisey varsa özelden yazabilirsiniz seve seve yardımcı olurum

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cüneyt güçlü48 ().

• Açıkçası ben de Daystate diyorum, başka da birşey demiyorum. FX kullanmadım, hatta elime bile almadım o nedenle kıyaslama yapmam mümkün değil ancak 10 yıldır AirWolf kullanıyorum “tık” demedi maşallah. Ayrıca kullanması da bir o kadar zevkli. Tetiği, stabilitesi, kundak ergonomisi… Gerçekten güzel bir PCP.

fx Tam bir puzzle yap boz kişileştir. Ama sorunsuz da değiller.

Ben baya maverick de sorun yaşadım 2. Regilatörüm planiumu doldururken mevsimler geçiyordu. Şu anda 16,5 Gn pelleti tartmadan ayırmadan 68 barda.

Shot count: 18

Low: 909

Hi: 926

Avg: 913

Spread: 17

STD Dev: 4.4

926

919

914

914

909

912

916

912

914

916

909

912

916

909

909

914

909

909

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Senin o saatlerce uğraşıp yaptığın ayarı daystate elektronik ekrandan yaptırıyor 😊

Ne saati. Saat olsa öperim başıma koyarım 2 aydır anca düzen tutturdum. Konuşmayak ta nazar değmesin.🤫

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Ben en çok zevki yabancı marka pcp de Airforce Talon P ve Power Plenum takılıp güçlenen Cricket ürünlerinden aldım. Yerli de ise modlanmış Reximex Throne Gen 2 ...

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• 68bar yazmıssınız bu bir yazim hatası mı? Eğer öyle değilse co2 ile bile calişacaği anlamina geliyor.

• 68bar yazmıssınız bu bir yazim hatası mı? Eğer öyle değilse co2 ile bile calişacaği anlamina geliyor.

05959A82-8BE6-4BB5-9D17-A66320574299.png

18.13 pelleti 920 civarı atıyor böyle. 😄

Power planium farkı

Buradan ufak bir shorts yükledim izle.

14 Mart 2023
    youtube.com

Videoda baya seviniyorum 2 aydır 2 saniyede toplaması gereken regülatör 2 dk da topluyordu. İlker hocam yardımın için çok saol kaç gündür bunalttık senide.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Official Post

burada bir husus daha var.
    2.regülatör kaç bar da :)

• burada bir husus daha var.
    2.regülatör kaç bar da :)

Paylaştığım 2. regülatördü hocam. :) micro ile de oynasam 68 barda 1000 FPS ile atacak 18.13 ü ^^

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Paylaştığım 2. regülatördü hocam. :) micro ile de oynasam 68 barda 1000 FPS ile atacak 18.13 ü ^^

Enteresan mükemmel atış sayısını etkiliyor mu

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Enteresan mükemmel atış sayısını etkiliyor mu

Tabiki de 920 falan değil de 840-860 lara falan ayarlasak 1 tüple 1 kutu Pellet bitirirsiniz.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör