HATSAN AT44 GENEL YORUM.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ben hatsanın iyi olduğunu savunarak böyle birşey yazmadım. Benim açımdanda bir tartışma yok aslına bakarsanız. Ama birilerinin tüfeği çok kötü çıktı diye başkalarını yalancılıkla suçlaması ve belkide adı geçen firmanın en iyi yönü olan (hatta birçok fimaya göre mükemmel) verdiği servis hizmetinden hiç duymadığımız bir şekilde bahsedilmesi kimin doğru olduğunu gösterir niteliktedir. Ayrıca üstad Mustafa Serdar hep derki forumlar msn konuşmaları değildir buradakiler kalıcıdır. Birileri eğer bu tür yorumlara cevap vermeyecek ise bizden sonra giren kişiler derki "Hatsanın bir iyi yanı vardı -servis hizmeti- o da yalanmış" . Sonsuz saygılarımla...

• Official Post

Tabiki cevap verilecek, benim Hogo87 nin yazısının altını çizmemin nedeni, sizin arkadaşa yanıt yazmış olmanız değil, ortam gerici ifadelerden uzak durmamızdır.

Tabiki Hatsan ın üretimlerinde kalite standardı olmadığı gibi servislik hizmetindede %100 mükemmel değil ve kimsede %100 olamaz ve %100 olmasıda beklenemez, benim gözlemim Hatsan, silahlarına servislik verilmesi anlamında, talep olması halinde nisbeten iyidir, ama diğer taraftan, sattığı ilk AT44 tüfeklerin hatalı tüplerinden dolayı bu silahları toplatmamış olması, en azından kullanıcı yada bayilerini bu konuda uyarmamış olması onların servislik anlayışındak bir zafiyettir.
    Buna bir örnek lkü beyin satın aldığı AT44 tür ve görüştüğümüz bir kaç bayinin bundan haberi bile olmaması, hatta bazı üyelerimizde bayi ile yaptıkları görüşmelerde buna benzer bilgileri fruma aktardılar, Peki forumlardan haberi olmayanlar ne yapacak?

• bunu şimdi yazmayacaktım ama
    ben de geçende sorunlu tüp yollamıştım tüpler tamir edildi denerek geri geldi fakat hiç tamir edilmişe benzemiyordu

tüplerden biri 200 barda diğeri ise 150 bardaydı hep de 150 barlık tüpün dolum ucundan fısıltı halinde ses geliyordu.

sonra çok sinirlendim hatsanı tekrar aradım tabi üslubumu bozmadan sonra telefona çıkan teknik servis görevlisi tüpleri alıcı ödemeli yollayın dedi ben de yolladım .
    neyse geçen aradılar beni tüpler sağlam bieyi yok hava kaçırmıyor dediler

bu teknik servis işten anlamıyor benim kanaatimce kusura bakmasınlar

• Evet bu konuda haklısınız servis veriyorlar hemde istenenden fazlasını yapıyorlar ama tüfeklerinin kalitesi ne ise servis kalitesi de o olabilir. Madmax senin tüpler hala aynı durumda olması üzücü. Acaba bu combo paketindeki tüpler de de aynı sorun var mı. Bu gidişle hatsan tüplere de nesil demeye başlarsa şaşırmayın. Eklemek istediğim bir konu daha var. Hatsan pcp alan arkadaşların hepsine hayırlı olsun ancak benim çekindiğim tek konu şu. Yaylılar havalı silahların en basit basamağı iken ve hatsan bunun dahi kalite kontrolünü gerçekleştiremezken , titizlikle yapılması ve kontrol edilmesi gereken pcp grubuna geçiş yaptı. pcp hevesini uygun maliyetle gidermeye çalışan arkadaşlar büyük cesaret örneği göstererek bu ürünleri satın aldılar. Bugüne kadar bir kaza yaşanmaması çok sevindirici. Ancak 200 bar büyük güç demek ve atış veya tüp takma anında yaşanabilecek bir kaza (Allah korusun) sonuçları düşünülmeyecek kadar kötü sonuçlar doğurabilir. Umarım böyle birşeyi hiç duymayız. Saygılarımla

• hatsan yakında yarı otomatik pcp yapacakmış bakalım o ne kadar zaman sonra bozulacak?

• Evet bu konuda haklısınız servis veriyorlar hemde istenenden fazlasını yapıyorlar ama tüfeklerinin kalitesi ne ise servis kalitesi de o olabilir. Madmax senin tüpler hala aynı durumda olması üzücü. Acaba bu combo paketindeki tüpler de de aynı sorun var mı. Bu gidişle hatsan tüplere de nesil demeye başlarsa şaşırmayın. Eklemek istediğim bir konu daha var. Hatsan pcp alan arkadaşların hepsine hayırlı olsun ancak benim çekindiğim tek konu şu. Yaylılar havalı silahların en basit basamağı iken ve hatsan bunun dahi kalite kontrolünü gerçekleştiremezken , titizlikle yapılması ve kontrol edilmesi gereken pcp grubuna geçiş yaptı. pcp hevesini uygun maliyetle gidermeye çalışan arkadaşlar büyük cesaret örneği göstererek bu ürünleri satın aldılar. Bugüne kadar bir kaza yaşanmaması çok sevindirici. Ancak 200 bar büyük güç demek ve atış veya tüp takma anında yaşanabilecek bir kaza (Allah korusun) sonuçları düşünülmeyecek kadar kötü sonuçlar doğurabilir. Umarım böyle birşeyi hiç duymayız. Saygılarımla

pcp tüfek dostum bunun adı,bozulmayan pcp tüfek varmı?, valf mış oring miş ıvırı zıvırı çok bunun, bakımı yaylıya göre daha çok özen gösteren bir tüfek,bir oring yırtıldımı patladımı,eskidimi başlar fıslamaya,

ayrıca ne ses var ne tepme, boncuk tabancası gibi bu mu rahatlık dediğiniz arkadaşlar ;şrofls;.tüp doldurma işkencesi de ayrı bir dert ;şrofls;.

kendimi pcp tüfeğe fazla kaptırmayacağım ;kihhik, yarın öbürgün ateşli ile atış yapmak icap eder vücut hazır olsun tepmeli silahlara karşı ;kihhik, ;kihhik,

arada bir çıkarıp atış yapıyorum yinede ;tufey#

yaylıları seviyorum,,,,,

• Alıntı

ayrıca ne ses var ne tepme, boncuk tabancası gibi bu mu rahatlık dediğiniz arkadaşlar ;şrofls;.tüp doldurma işkencesi de ayrı bir dert ;şrofls;

kendimi pcp tüfeğe fazla kaptırmayacağım ;kihhik, yarın öbürgün ateşli ile atış yapmak icap eder vücut hazır olsun tepmeli silahlara karşı ;kihhik, ;kihhik,

1. cümle için: Sendeki de bendeki gibi garip avuntusu ;şrofls;.
    2. cümle için: Sanırım sert bir ifade olmaması için smiley koydun ama ben bu konuda çok ciddiyim. Gelecekte bizi neler beklediği malum.Atalarımız gibi her şartta ve her şarta hazırlıklı olmalıyız. 120 filmini izleyenler ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaklardır.

Saygılarımla

• yok kardeş ;tacli# ortada kızılacak durum yokki ;tacli# eversen bile kızmam ;şrofls;. ama zengin bir aile den olsun ;şrofls;. ben fakir o fakir yeter yafff ;şrofls;.

yaylı tüfek den vazgeçmeyen tek pcp li tüfek sahibi benmiyim yoksa ;şrofls;.

• bu at 44 ün tüpleri adam olmaz arkadaşlar

dün yeni tüpler geldi 2 tane hiç kullanılmamış ve içinde 200 bar hava vardı
    dün akşam tüplerden biri ile atış yaptım 30 atış falan sabah bir baktım tüp bomboş
    neyse öbür tüpe gelelim onu da bu gün denedim 20-30 atış yapmışımdır sonra bir fısıltı gelmeye başladı Hasminallah!!! sen de mi brütüs?
    şarjörün oradan ve namlunun ucundan fısıltı gelmeye başladı basınç 150 bar civarında. Sonra tüpü çıkarttım sarı valfin oradan hava kaçırıyor yeter dedim ben bu tüplerle mi uğraşacam artık ya!!! hâlâ fısıltı devam ediyor ve 15 dakikada basınç 90 barlara kadar indi..

hadi desem tüpün içine toz kaçtı valfin kapanmasına engel oldu değil hiç bişey yapmadım sadece yeni tüpleri paketinden çıkardım ve tüfeğe monte ettim

Allah'ım sen bana sabır ver(AMİN)

bu yüzden HATSAN ın teknik servis numarası aklımda 0232 878 91 00- 120

bi işi de düzgün yapın kardeşim ya

• ya arkadaşlar biraz önce dürbün sıfırlamaya gittim hava rüzgarsızken bi ayarlayım dedim 2 tüpün ikisinide bitirdim de geldim neden mi ?

baştan 30 metreye diktim hedef kağıdını atış yaptım 10 tane falan sıfırladım sonra 50 metreye diktim paralax ı da 50 ye aldım fakat sapıtmaya başladı atışlar.sorunu acaba paralax la oynayınca ayar kaçıyomu yada kullandığım saçma gamo pro mach ondan dolayı mı sapıtıyo anlamadım gitti.tüfek at44wx combo dürbünde yanında gelen 3-12*44 optima

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• kullandığınız saçmadanda (düz kafalı) dürbündende (bu dürbünde sıkıntı olduğunu söylüyorlar) olabilir. kubbe başlı kaliteli bir pellet ve kaliteli bir dürbün kullanın derim.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Ben gamo pro magnum ile atış yapıyorum.Gamo pro hunter da kullandım.Şuana kadar bir sorun yaşamadım.Nereye sıfrladıysan oraya atıyor.

Uzun mesafeler için MATCH mermi tercih edilmiyor diye biliyorum ben.Fiyat uygunluğu açısından gamo pro magnum veya gamo pro hunter iyi olur.

• Başka bir marka tüp takmak mümkünmü bu tüfeklere? Örneğin T12 nin tüpünü

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• Başka bir marka tüp takmak mümkünmü bu tüfeklere? Örneğin T12 nin tüpünü

öyle uğraşacığına bir t 12 alın daha iyi

• Bence gayet mantıklı bir soru, T12 tüpü takmak.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• mahmut kardeş aklıma tek şey geliyor benim, senin tüfek tüpün valf ını bozmasın? sana geldiğinde tüpler 200 barmış dediğine göre.sen tüpleri takıp bir müddet kullandıkdan sonra ilk arızayı vermiş,2ci tüp de sen 20 30 atış yaptıkdan sonra hava kaçırmaya başlamış :him:s

ilginç bir durum, birde senin tüfek akıncı37 den kalma o zamanlar da aynı vukuatlar olduğunu hatırlar gibiyim :him:s

• ya arkadaşlar biraz önce dürbün sıfırlamaya gittim hava rüzgarsızken bi ayarlayım dedim 2 tüpün ikisinide bitirdim de geldim neden mi ?

baştan 30 metreye diktim hedef kağıdını atış yaptım 10 tane falan sıfırladım sonra 50 metreye diktim paralax ı da 50 ye aldım fakat sapıtmaya başladı atışlar.sorunu acaba paralax la oynayınca ayar kaçıyomu yada kullandığım saçma gamo pro mach ondan dolayı mı sapıtıyo anlamadım gitti.tüfek at44wx combo dürbünde yanında gelen 3-12*44 optima

30 metreye sıfırlanmış tüfeğiniz 50 metrede hedefin altını vuruyorsa bu gayet normal.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• bencede hatsan için normal arkadaşlar bende de mod125 ve optima dürbün var saçma saçma yerlere gidiyorlar ezeli bozuk tüfeklerin peş para etmez arkadaşlar ben olsam 900 ytl yi hiç boşa atamam kusura bakmayın..... yinede karar sizin..tabiki X]#+,X]#+,X]#+,

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Boş keseden sallamayalım.900 YTL'yi boşa atmayalım nasıl bir söz?Tüfek gayet performanslı.Alırken kimse bir AA S410 performansı beklemedi zaten.

Çok merak ediyorum.Belli bir deneyimin oldu mu bu tüfekle?Ya da genel olarak belli bir tecrüben var mı?Ben aldığım tüfeği övmek için bile gerekli bilgi ve deneyime sahip değilken sen nasıl oluyor da tüfeği yeriyorsun?Yoksa başkalarının laflarından yola çıkarak mı iş yapıyorsun?Yanlış şeyler bunlar.

Tüfek isabet, tahribat olarak başarılıdır.Fiyat / performans açısından bakıldığında ise şuan zirvededir.Bakın fiyat / performans diyorum.Şimdi AA'cılar veya FX sahipleri üstüme yürümesin.Tüfek verilen parayı hak etmektedir.

Düzeltme : Mod 125'i baz alıp bir pcpyi eleştirmek ne kadar doğru.Hani cidden bir AT44 ile atarsın.Sonra gelip WX10 denersin ve cidden beğenemzsin.Ben tama derim.Ama elinizde veri var mı?Ya da konu ile ilgili deneyim?Pes doğrusu.

Sizin probleminizi dört başlıkta tartışmak gerekir.

1. Sıfırlama mesafesi: Havalı silahların ilk sıfırlama mesafesi 10 yarda(9.1 m.)dir. silah önce yanca daha sonra yükselişce sıfırlanır. 10 yarda da sıfırlanmasının nedeni bu mesafedeki mermi yoluyla 50 yarda(45 m.)nın mermi yolunun benzer olmasıdır. Bu kurallara uyarsanız daha sağlıklı ve hızlı bir sıfırlama yapabilirsiniz.

2. Kullanılan Pellet cinsi: Bende AT44wX10 kullanıcısıyım baştan Gamo pro magnum kullandım, 10 metrede problem çıkmadı ama 50 m.de dağılma fazlalaştı. Yalnış anlaşılmak istemem ama FX pellet kullandım isabet yüzdesi bayağı arttı. Sizin promatch pelletleriniz genelde 10 müsabakalarında kullanılan pelletlerdir. 50m.de sapma yapabilir.

3. Hava Tüpünüzün basıncı: 200 değil 180 bardan itibaren stabil atış yapıldığı sadece benim değil, birçok arkadaşında katıldığı bir tespit. Buda bir dolumda yaklaşık 30 atıma denk geliyor. Emperto tarafından Kronograf ile yapılan denemelerde birbirine yakın atış değerleri çıktı. önerim 180 bar basınçla başlayarak yaklaşık 30 pelletle bitecek bir sıfırlama yapmanız.

4. Dürbün: Tüfekle gelen optima dürbünde bende de sıfırlama esnasında sorun yarattı. Yükseliş vidası ile düzeltme yaptığımda yan ayarlarıda bozuldu. Diğer arkadaşlarında yazılarını okursanız bu konuda şikayetler var. Bozulma olsa bile mutlaka üç pelletlik gruplarla atın ve oluşan üçgenin orta vuruş noktasına göre önce yanca düzeltme verin ve üçlü bir grup daha atın yan ayarınız istediğiniz gibi düzelmiş ise yükseliş ayarına geçin.

Yukarıda belirttiğim dört konuyu uygun şekilde değerlendiriseniz atış başarınız yükselecektir. Hemen hergün fırsat buldukça arkadaşların dğerelendirmelerini okuyorum ve çok faydalı olduğu kanaatindeyim. Tüfeklerimiz kötü değil(ki benim tüfeğim arıza yaptı şu anda serviste buna rağmen memnunum) yeterki onları iyi tanıyalım ve sevelim. Başarılar.