HATSAN AT44 GENEL YORUM.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Şimdi herkes bir daha düşünsün !

Hatsan At44 satın almış arkadaşlar silahınızın tüplerini iade edin !

Webley Raider alan arkadaşlar Silahınızın tüpünü söktürüp içindeki petrol bazlı yağlardan arındırtın, silahınıza hava basarken, hızlı dolum kısmında yanma gerçekleşiyor, bu yanmanın izleri silahın tüpünün içinde bariz duman ve yanma izleri mevcut, ölümle dans ediliyor !

Forumların önemini, Bizim yaptığımız açıklamaları ve bizi yalancılıkla, dolaylı suçlayanlardan özür bekliyoruz.

• Burada belirtilen hatalardan verdiğim rus sitesinde de bahsediliyor. Bu da içeriye veya dışarıya aynı tüfeklerin gönderildiğinin ibaresi. Hatsan bu sefer başına büyük iş aldı bence. PCP nin şakası olamaz.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Mustafa beyin cagrisina uyalim.

Arkadaslar bu konuda Mustafa abinin cagrisina hep birlikte cevap verelim!
    Gelin tum AT44 kullanicilari tuplerimizi birlikte HATSAN a iade edelim ve hakkimiz olan standartlara uygun test onayli tup talebinde bulunalim.
    HATSAN da iyi niyetliyse bu talebimize olumlu yanit versin ve tup dizaynini degistirsin.
    YADA BIZ HATSAN SAYFASINI KAPATALIM.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Mustafa beyin cagrisina uyalim.

Arkadaslar bu konuda Mustafa abinin cagrisina hep birlikte cevap verelim!
    Gelin tum AT44 kullanicilari tuplerimizi birlikte HATSAN a iade edelim ve hakkimiz olan standartlara uygun test onayli tup talebinde bulunalim.
    HATSAN da iyi niyetliyse bu talebimize olumlu yanit versin ve tup dizaynini degistirsin.
    YADA BIZ HATSAN SAYFASINI KAPATALIM.

Sayın arkadaşım, bu hatsan sayfası asla kapanmaz. Nedeni ise, biz son derece enteresan bir milletiz. Bu hatalı silahlardan dolayı bir kaç kişi ölse bile, yine de bana bir şey olmaz deyip bunlardan alacak olanlar mutlaka çıkar.

Bir diğer husus da, reklamın iyisi kötüsü olmaz derler ya hani, kimbilir Hatsan'ın sahipleri ne kadar seviniyordur. Her halde bu ve diğer sitelerde, kendileri ile ilgili yazılanları ( Reklamları ) para ile yaptırmaya kalksalardı, epey külliyetli miktarda bir servet öderlerdi.

Benim anlayamadığım başka bir konuda şu. Forumlarda Hatsan ile ilgi yazılanlarda, genel olarak olumsuz bir eleştiri yığını hakim. Fakat büyük bir çoğunlukta bunu, Hatsan bir Türk üreticisi olduğu için, iyileştirmeye yönelik bir kritik olarak kabul ediyor... Bir türlü kavrayamadığım konu, işte bu noktada odaklanıyor. Çünki, bu denli yapılan tüm eleştirilere rağmen, bu firma, tutumundaki ısrarcılığını hala sürdürüyor olmasına rağmen, neden hala daha Hatsan'ın reklamı yapılıyorda, iyileştirme adına diğer Türk üreticileri, örneğin Torun, Kral, Vursan, Eser gibi yerli firmalar için yapıcı kritiklerler üretilmiyor ? Eğer bu işde ki mantık buysa, o zaman niçin bu kuruluşlara üvey evlat muammelesi yapılıyor ? Adlarından söz ettiğim bu markalar için, bu kadar iyileştirmeye yönelik yapıcı kritikler yapılsaydı, her halde bunlar dünya pazarlarında aranan markalar arasında olurlardı. Eğer bu ve diğer siteler Hatsan adını banlasalardı, bakın o zaman ticari zihniyetlerini ve üretim politikalarını nasıl değiştirirlerdi. Esasen bizler burada bu tutumumuzla, aman Türk firması kazansız, aman yıkıcı olmayalım diyerek, bedava yaptığımız reklamlarıyla, Hatsan'ın ekmeğine hiç de hakketmediği balı sürüyoruz. Tabi ki onlarda, zaten amaçlarına ulaştıkları için, " Bırakın fukaraları, yazsınlar istediklerini " diyorlardır. Bence pek de haksız sayılmazlar. Zira, bu işten anlayan, bilen, onca insanlar haklı olarak, negatif yorumlarını yazmalarına rağmen, yine de bizim vatandaş çıkıp " Abi, ben Hatsan alcam " diyebiliyor. İşte Kemalpaşa'lı bu firma, insanımızda ki zaafmı desem, fakirliğimi desem, onun adı her neyse, bu zayıf noktayı çok iyi yakalamış ve sonuna kadar da kullanıyor. Hemde arkasına bizler gibi bir sürü dev reklam şirketlerini almış olarak.

Bence bir üretici firmanın en güçlü yaptırımcısı tüketicisidir. Bu güne kadar diğer kuruluşlara haksızlık ederek, sadece Hatsan'a iyileştirme adı altında yaptığımız girişimlerden vaz geçmeliyiz. Çünki bu olumlu bir sonuç vermemiştir ve denenmişi tekrar denemenin akıl karı olmadığı da aşikardır. Hep birlikte kafa kafaya vererek, bu işe başka bir çözüm üretmeliyiz. Madem hepimiz bu vatanı ve bu vatanın fabrikalarını çok seviyoruz, o zaman daha farklı yöntemlerle, ülkemizin adını kötü mamulleriyle yurtdışında karalayan ve bundan dolayıda bizleri çok üzen, utandıran, Türkler olarak gururumuzun incinmesine neden olup canımızı sıkan bu kuruluşu, dize getirmenin yollarını bulmalıyız. Çünki halkın tüketicisinden daha güçlü hiç bir üretici olamaz.

Birlikte çözemeyip, başaramayacağımız hiç bir konunun olabileceğine ben şahsen inanmıyorum. Eğer düşüncelerimde yanlışsam, lütfen burada düzeltilmesi için beklyorum...

Saygılarımla.

egeteam.png

• +1
    çok güzel bir çözümleme ,teşekürler .

• Diğer yabancı satış sitelerine ve forumlara Hatsan'ın tüp probleminden ve bu problemden dolayı Ölümcül sonuçların ortaya çıkabileceğini anlatan bir yazı yazılabilir. Belki Hatsan yerli kullanıcıları pek dikkate almıyor olabilir ama yurtdışından da iadeler gelmeye başlayınca ve siparişler iptal olunca bazı düzeltmelere giderler.

Laf ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

• Official Post

+ 1 Canmin

Kesinlikle Tespitlerinize katılıyorum, Hala bir tüp patlamış diye bir şey olmaz diyenler var, inanılır gibi değil, bu yazıların ardından bu yazıları son harfine kadar okuyupta AT44 almış olanları biliyorum, bu kadarmı vurdumduymaz olunur, illaki birinin ölmesimi gerekiyor,

Dün ofise Cahit Kaskin geldi, ve onuda Webley Raideri konusunda uyardım, "Aman cahit o silahı kullanmaya devam etmeyi düşünüyorsan, mutlaka tüpünü boşalt ve kafalarını söküp içini ve O Ringlerini bir kontrol et" dedim, Biraz önce kendisinden PM aldım, altta yayınlıyorum.

cahitkeskin yazdı:

Tarih: 25 Ağustos 2008 Pazartesi 10:59
    Alıcı: Mustafa Serdar
    Konu: Abi Eyvah !! İyiki bana tüfeğin tüpünü aç demişsin.

Tüpü açmadan önce hava basmayı denedim olmadı. Valften hava kaçıyor gibi hissetmiştim.
    Açtım ve valfin üzerindeki oring'in kenarlarını fare kemirmiş gibiydi. Kıymık kıymık olmuş. Ayrıca içinde su kıvamında pas renginde çok az miktarda sıvı vardı.

• Ne olmuş yani? Bir iki tüp patlamış bir iki conta yırtılmışsa? Benimkiyle atmaya devam ediyorum xxx'ıncı atışımı yaptım taş gibi. Koçım tüfeğim benim. İnadına Hatsan.

Verilmiş sadakam varmış! Arazide atış yaparken birden ufaktan bir fısırtı duydum. Baktım tüpten geliyor. Silahı bırakıp uzaklaştım az uzaklaşmıştım ki yırtılma gibi bir ses duydum. Tüp kağıt gibi yırtılmış. Yok abi bu HATSAN yaramaz.

Teşekkürler Hatsan. Tüpü parçalanan tüfeğimi Hatsan'a gönderdim. Bana sıfır tüfek göndermişler. Bu servis anlayışına şapka çıkartılır. Yazılanlara kulak asmayın, hiç bir şey olmaz. İnadına HATSAN.

Bir müddet sonra....

....... HatsanSeverOğlu
    19xx - 2008
    Ruhuna Fatiha

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• bu tüfeği alanların mutlaka ferdi kaza poliçesi yaptırması lazım.
    geride çoluk çocuk ana baba demesinler oğlan niyazi oldu diye. en azından geride kalanlara bir şeyler kalsın. :S

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• bu tüfeklerin tse belgesi falan yok mu? nasıl böyle hatalı üretim yapıyorlar? şimdi benim bir tüfeğim olsa başıma birşey gelse mazallah hatsan mı bana bakacak?
    üretimi bence revize etmeleri lazım.

• Diğer yabancı satış sitelerine ve forumlara Hatsan'ın tüp probleminden ve bu problemden dolayı Ölümcül sonuçların ortaya çıkabileceğini anlatan bir yazı yazılabilir. Belki Hatsan yerli kullanıcıları pek dikkate almıyor olabilir ama yurtdışından da iadeler gelmeye başlayınca ve siparişler iptal olunca bazı düzeltmelere giderler.

Laf ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

+ 1 Canmin

Kesinlikle Tespitlerinize katılıyorum, Hala bir tüp patlamış diye bir şey olmaz diyenler var, inanılır gibi değil, bu yazıların ardından bu yazıları son harfine kadar okuyupta AT44 almış olanları biliyorum, bu kadarmı vurdumduymaz olunur, illaki birinin ölmesimi gerekiyor,

Dün ofise Cahit Kaskin geldi, ve onuda Webley Raideri konusunda uyardım, "Aman cahit o silahı kullanmaya devam etmeyi düşünüyorsan, mutlaka tüpünü boşalt ve kafalarını söküp içini ve O Ringlerini bir kontrol et" dedim, Biraz önce kendisinden PM aldım, altta yayınlıyorum.

Sayın xf7er, bence bu teklifiniz oldukça insani bir yaklaşım, uygulanmasında da kesinlikle hayır olabilir. Bu güzel... Fakat uzun vadede yine çözüm değil bence. Çünki Hatsan, belki bu meseleye bir iyileştirme getirecek ama, bilmesine rağmen daha henüz ortaya çıkmamış olan diğer kusurların üstüne yatarak satışlarına devam edecek. Bir sonra çıkartacağı modellerde de mutlaka başka arazlar söz konusu olacak. Peki, bizler her seferinde onun yaptığı hataları düzeltmekle mükellef bir toplulukmu olacağız ? Hatsan bizim babamızın oğlu değil, artı bizden kimseye de kişisel bir hayrı ve faydası da yok. Hal böyleyken, neden o zaman bu bizim üzerimize vazife oluyor ? Hatsan şu anda ülkemizde havalı silahlar üretimi konusunda Tekel gibi. Onun için de istediği gibi düdüğünü çalıp, boş meydanda at koşturmanın vermiş olduğu rahatlıkla keyfini sürüyor.

Bence onun bu rahatlığı ve vurdum duymazlığı, iç pazardaki rakiplerin boy gösterebilecek bir şekilde ortaya çıkması ile bozulur. Yukarda ki yazımda da bahsettiğim gibi, eğer diğer yerli üretici firmalara da, ürünlerinde ki kusurlarla ilgili geliştirici tavsiyelerde bulunursak ve onlar da üstalarımızın tavsiyeleri konusunda bizlerle gerçekten iş birliği yaparlar ve bu da tarafımızdan tespit edilirse, bu onlar için de çok iyi bir reklam olacaktır. Dolayısı ile satışlarında gözlenen artış, Hatsan'ın pazar payının küçülmesine neden olacaktır. Tabi ki bu da Hatsan için Alarm zili niteliğini taşıyacaktır. O zaman mecburen, rekabetten dolayı ya ürünlerinde ki kalite çıtasını yükseltmek zorunda kalacak, yada güçlü ve ezici bir reklam kampanyasına girişecek. Eğer ki tüm havalı silah siteleri birleşerek bu uygulama adına Hatsan'ı banlarlarsa, işte o zaman yurtiçinde yapabileceği tüm reklam kampanyaları girişimleri başarısız olacaktır. Ayni Laylaylom müziğe Türkiye genelinde, internet üzerinden uygulanan ve tüketici başarısıyla sonuçlanan anti kampanya yaptırımında olduğu gibi. Zira ben bu sitelerden daha aktif ve güçlü reklam konusunda etkin olabilecek başka platformlar düşünemiyorum. Benim aklımın yettiğince, belki bu bir çözüm olabilir diye düşünüyorum.

Sayın Mustafa bey, dediğim gibi bizim milletimiz gerçekten çok enteresan. Kişi bunun böyle olduğunu bile bile, sanki inadına gidip o üründen satın alıyor. Bunun üzerine ben epey bir kafa patlattım. Ya havalısilah sitelerindeki önerilere yanlı olduğunu düşünerek rabet etmiyor, ya yazılanları bu hobide yeni olduğu için anlamayıp kafası basmıyor, yada ekonomik sıkıntılarından dolayı tercih ediyor. Son şıkın haricindekiler bizler tarafından bir şekilde helledilebilir. Fakat en son olasılık, satın almada fiyat ve yorumları bizim reklamlarımızdan gördüğü için tercih sebebi oluyor. Silah satan dükkanlara gidildiği zaman, zaten hiç biri Hatsan tüfekleri tavsiye etmiyor. Diğer yerleri bilmiyorum ama, bu durum en azından İzmir ve çevresinde böyle.

Önceleri bu durumun, zihniyetle ilintili olabileceğini düşündüm. Doğrusunu söylemek gerekirse bu tezin içinden çıkamadım... Varsayalım ki bu böyle. O zaman işimiz çok daha zor olur kanaatindeyim. Zira bu saatten sonra insanların zihniyetlerini değiştirebilmek, deveyi hendekten atlatmaktan da zor olsa gerek. Olsa bile, bunu görmeye bizim ömrümüz yetmez. Bu zaman zarfında da Hatsan, bu güzelim hobiden bir sürü insanımızı soğutup köşeyi dönmüş olur.

Bence bu noktada birlik olarak, isabetli tespitleri yapıp fikir üretmeliyiz. Yoksa aynı hamam aynı tas misali bu devran böyle sürüp gidecek...

egeteam.png

• hatsan şu ana kadar hangi havalı tüfeği düzgün yaptı.?.
    düzgün bir yaylı tüfek üretemeyen bir şirketten nasıl pcp tüfeği düzgün üretmesini bekleyebilirsinizki?
    arkadaşın dediği gibi bu işten anlayan birisi yerli havalı tüfek imal edecek bu işin başka çözümü yok.

• hatsan şu ana kadar hangi havalı tüfeği düzgün yaptı.?.
    düzgün bir yaylı tüfek üretemeyen bir şirketten nasıl pcp tüfeği düzgün üretmesini bekleyebilirsinizki?
    arkadaşın dediği gibi bu işten anlayan birisi yerli havalı tüfek imal edecek bu işin başka çözümü yok.

+1

• mensei ülkemiz yani TÜRKİYE olan bir firmanin internet sayfasinda TÜRKÇE secenegi bulunmamasi zaten apacik belli etmiyormu bu sirketin(haltsan)ne kadar kaliteli,güvenilir ve paraya onem vermedigini ?yakinda tsk icin de silah uretmeye kalkismazlar MAZALLAH'.eger buda olursa iste o gun bittigimizin resmidir.saygilarimla :cursing:

• Diger forumda bahsi gecmesi uzerine HATSAN dan yeni urettigi tuplerden bir adet gondermesini rica ettim.Diger forumda resimleri oldugu icin burada tekrar yayinlama ihtiyaci duymuyorum.Ayin 24 unde tarafima gonderilen tuple ilgili olarak yaptigim gozlem sonucu HATSAN in yeni modelde baslica:
    1:Oring kanalinin genisletildigi.
    2:Oring kalitesinin degistirildigi(60 shore yerine 90 shore)
    3:Oring boyutunun degistirildigi.
    4:Valf anahtar yataginin valf tahliye kanali gerisine alindigi(valf kirilmasina karsi)
    5:Genel iscilik (ozellikle olcusel toleranslar ve capak konusunda) kalitesinde iyilesme yapildigi.
    Gozlemimdir.
    Ancak tum bu olumlu degisimleri yeterli kabul etmiyerek gebzede ozel bir gaz dolum firmasinda tupun patlatilarak limitlerini gormek istememe ve tum israrlarima karsin yetkili arkadasimiz maximum 290-295 bar civarinda testi durdurmus ve devam etmemistir.Test sonrasi yapilan incelemede herhangi bir deformasyona rastlanmamasina karsin test sirasinda tup uzerindeki manometre sokulerek test yapildigi boylelikle test sonucunun orjinal yapinin dayanim degerlerini degil yalnizca tupu olusturan celik borunun test edildigini hatirlatirim.
    Sonucta 3000 psi degeri asilmamak ve periyodik bakimlari yapilmak kosuluyla hatsan AT44 un yeni tuple kullanilabilecegini dusunuyorum.
    Bunun gibi olumlu gelisimlerin devami dilegiyle .

Not :Tup Hatsan Firmasindan Bedeli nakten odenerek satin alinmis olup bu gozlem ve test sonuclari daha once satin alinmis olan tuplerin guvenlik ve yeterligi konusunda bir anlam ifade etmez.
    Saygilarimla M.Akif NAZLI

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• mustafa abi bende 2 tüp var birii yeni diğeri eski ben yenisini kullanıyorum yani şimdi güvendeyim daha kaliteli bir pcp kullanıcısı olmak bende isterim biraz maddiyat birazda iş ortamı beni frenliyor hatsan firması bu tüfeği gerçekten çok kaliteli yapmış olsaydı diğer markaları olumsuz etkilerdi (şahsi görüşüm)ayrıca hatsanın ticari düşünceleride olabilir yinede bence özellik olarak güzel bir tüfek

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Official Post

mustafa abi bende 2 tüp var birii yeni diğeri eski ben yenisini kullanıyorum yani şimdi güvendeyim daha kaliteli bir pcp kullanıcısı olmak bende isterim biraz maddiyat birazda iş ortamı beni frenliyor hatsan firması bu tüfeği gerçekten çok kaliteli yapmış olsaydı diğer markaları olumsuz etkilerdi (şahsi görüşüm)ayrıca hatsanın ticari düşünceleride olabilir yinede bence özellik olarak güzel bir tüfek

Ülkü abi bu silahı satın alıp incelemeye başladığında bizde son derece sevinmiştik, bu fiyata PCP satılacak diye, ticari anlamda da bize köstek değil destek olacak bir silahtı, çünkü PCP silahları tanımayanlar 1500 - 2000 YTL veripte tanımaya çalışmazlardı, başlangıç PCP si olurdu bu silah, bu yüzden heyecanlandık, ama silahın tüp sorunu ciddi bir tehlike teşkil etti, Allah dan kimseye bir şey olmadı ama PCP silah almaya niyetlenen bir çok arkadaşımız bu tüp sorunundan korkup her ne marka olursa olsun PCP silah alma kararından vazgeçti, keşke Hatsan baştan bu tüpleri adam gibi üretseydi de bu korku yaşanmasaydı,

Ve halen Hatsan için mükemmel servisi var deniliyor, bunuda anlamak mümkün değil, insan hayatı bu kadarmı ucuz, hatalı tüplerle ilgili hangi müşterileriyle temasa geçp tüp değiştirelim dediler, bırakın bunu uyardılarmı? haydi biz burada forum sayesinde olaylardan haberdarız, peki anadoluda bayiden AT44 satın alanlar ne oldu ? bunlara haber verildimi ? bu insanlar şu an tehlikedeler, hangisinin elinde bu tüpler patlayacak ve kimin yuvasına ağıt düşecek, bu çok büyük bir sorumsuzluktur, vurdumduymazlıktır, bizde de var AT44 ve satın aldığımız bayide adres bilgilerimiz mevcut, aradılarmı bizi ? Hayır.

Son söz olarak, bu hobiyi seviyoruz ama canımız pahasına değil.

• hatta ben ısrarla eski tüpün patlama riskinden bahsettim biz gereken testleri yaptık dediler en son tüp hava kaçırınca yeni tip tüp geldi oda tüfeğe uymadı tüfekle beraber tüpleride gönderdim şimdi sorun yok ama dediğiniz gibi bunu baştan yapsalardı ne kaybederlerdi ben şu sonucu çıkarıyorum özellikle bu forumun inceleme yazıları gayet iyi sonuçlar veriyor şuda bir gerçek tüfeği almadan önce tüp konusu açılmış olsaydı almazdım at 44 genel incelemede ülkü beyin incelemesinde kurma kolu kırılmıştı buda bana fazla önemsencek bir durum gibi gelmedi en azından fabrikaya gönderirim tamir ederler diye düşünüp aldım b fiyatta makul olunca almış oldum inşallah başka sorunlar çıkmaz

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Official Post

Tüp dışındaki başka çıkabilecek sorunlar her halükarda çözümü olabilecek şeyler,

Bakın "MASTER" bir tüp satın alıyor ve patlatıp kaç bar basınca dayanabileceğini test eetiriyor, kim ona bu görevi verdi, üstelik kendi cebinden harcayarak, iste bu sağ duyu sahibi kişilerin yapabileceği bir şey ve test sonucunu da aynen açıkladı, şimdi MASTER in bir beklentisimi vardıda bunu yaptı ? Hayır, kendisini yakinen tanıyorum, küçük hesap adamı değil kendisi.

• bu fiyata bu kadar olur yersen , yada üç kuruşa beş köfte olmaz hesabı zihniyetle bu işler yürümez . türkiyede bu kadar olur , yerli malı yerli mühendislik , yerli işçilik bu kadar idare edicez mantığı tamamen yanlış .yurdumuzda ki yerli yabancı üretim yapan, ihracat yapan bir sürü firma var borsa sanayi listelerine bakın dolu firma var .bunlardan her hangi birine bir mal satmaya kalkışın ,bu zihniyetle fiyatı ucuz diye üste para verseniz kalitesiz tuvalet kağıdı bile satamazsınız .mesela koç gurubu fabrikaların duvarlarında kocaman kocaman yazar önce kalite diye . gene aklı başında çalışan firmalarda yeni üretilen malzemeler uzun yıllar test edilir .elimde şu an üç adet hw 100 var seri no ları ve faturalarından anlaşılacağı üzere biri nin 3 sene önce üretildiği görülüyor ve hangi silahtan ne parça söker seniz sökün diğerine uyumlu çalışacaktır , bu güne kadar söktüğüm vebley pcp lerde gözlemlediğim hiçbirinde ne tetik nede valf parçaları birbirinin aynı değil hepsi başka başka .yani vebley söktüğünüzde herzaman hiç tanımadığınız yeni bir silah söküyor oluyorsunuz .böyle bir imalat olmaz yeni yerli dizide ki con beyyin dediği gibi "avrupada yok böle birşey "hiç merak etmeyin türkiyede de hiçbir sektörde yok böyle birşey .yap bimem kaç tane sal piyasaya olmazsa geri geleni değişiriz ,haftaya yeni bir deneme sal piyasaya millet uğraşsın ..... ayrıca işine ekmeğine kendine saygısı olan hiç bir usta neye mal olursa olsun çapaklı tutanın elini kesecek mamül üretmez ,neden üretmez ? çünki bilirki bunu kullanan söken adam elini keserse ilk tepkisi ister istemez çok fena kötü bir söz çıkar ağzından .... bunu her usta bilir
    benim Hatsan için nacizane tavsiyem yurdumuzda ki markalı otomotiv ve beyaz eşya da üretim konusunda deneyimli kalite kontrol , satınalma , bant tipi sistem uzmanı mühendisleri işe alması ve yetki ve insiyatif vermesi ile ülkemize ve milletimize gurur verecek işlere imza atmasıdır .saygılarımla

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen termopl ().