Webley Patriot .22 (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Öncelikle silahınız hayırlı olsun,

Neden namluyu sökeceksiniz,gerekli bakımı namluyu sökmeden de yapabilirsiniz.

• namlu ana vidasını sökerken tufeğin kapalı durumdaysa zorlanırsın o yüzden tüfegin namlusunu kırık vaziyete getir ve öyle dene.biraz zorlanır tabi ama açılır merak etme.birde büyük uclu ve kalın bir tormavida kullan gerekirse tornavidanın üzerinden bastırıp uc kısmından penseyle cevirerek dene.kolaygelsin...

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• Bu TS18'ler daha doğrusu Gamo'lar amma garip, benim TS18'ler cuk diye oturuyor.

saçma haznesi hatsanlara göre biraz büyük olabilir örnek verirsem bendeki optimaya gamo ts18 iterek yerine yerleştiriyorum ama aynı saçma başka bir tüfekde cuk diye oturuyor

• Teşekkür ederim sağolun dediğiniz gibi oldu gerçekten biraz daha zorlama ile açıldı ama mağalesef vida üzerindeki kanal biraz tahrip oldu, kabzeyi taktıktan sonra o vidanın yarısı görüneceği için gözüme batıcakmış gibi bir his var. İlgilendiğiniz için tekrar tekrar teşekkürler.

Mustafa bey namluyu sökmeden piston, kırma koluna takılı kalıp çıkmadığı için namluyu sökmek istemiştim. Pistonu çıkarmanın farklı bir yolu varsa bilgilendirmenizi çok isterim çünkü o vidaya bir daha dokunmak pek istemiyorum.

• Official Post

Haklısınız Timuçin bey,ben 3 tane Patriot söktüm ve hepsinde de kol değişimine gitiğim için,önce kurma kollarını namludan ayırdığım için,pistondan ayırmak sorun olmamıştı.

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler... Önce korkmuştum yoksa namlu çapımı küçük diye hatta ts18 in içinde kalacağından korktuğum için kullanmıyordumda :) ama verdiğiniz bilgilerle içimi rahatladı. Saygılar...

Her Türk Asker Doğar... X]#+,

Webley Patriot 5.5mm (1. nesil)

• Official Post

Namlunun pelleti yüklediğiniz kısma 10mm gibi bir matkap ucu ile elle hafifçe bir 0,5mm derinliğinde havşa açarsanız,çok daha sıhhatli olur.

• Namlunun pelleti yüklediğiniz kısma 10mm gibi bir matkap ucu ile elle hafifçe bir 0,5mm derinliğinde havşa açarsanız,çok daha sıhhatli olur.

Bunun peleti kolay yükleme dışında artısı olurmu ?

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

mili saniyeler mertebesinde pelletin geç hareket etmesine dolayısı ile arkasındaki basıncın dahada yoğunlaşması ile hızda %1 - 2 gibi bir artış sağlanır,benim tüm pistonlu (yaylı) silahlarımda uyguladığım bir yöntem,bu uygulamada pelletin ön kısmı yiv-set lere oturup şeklini almışken,etekleri bu açtığımız havşaya oturuyor,ve pellet eteklerinin yiv-set lerin formunu alabilmesi güçleşeceği için daha yüksek - yoğun basınç ile pelletin gecikmeli hareketi sağlanmış oluyor.

• patrıot'u alır almaz kauçuklu gres yağladım ve bir kardeşimin montaj resimlerinden de faydalandım. yaklaşık 500 atıştan sonra emniyet mandalını da üzerinde taşıyan bloğu silindire bağlayan pim sol kısımdan yatağını bollaştırdı. acaba montaj anında bir hata mı yaptım? arka yay tutucunun oyuk kısmının üste veya yana gelmesi farkedermi? piston yayının bitim noktaları düz o nedenle dönük takılma sorunu olmaz sanırım. atışta silahı gevşek tutmuyorum. önceleri acaba omuzda gevşek kalıp sarsıntıdan olabilirmi dedim ama aşınma tek tarafta. pim sağ yanda kundak ahşabına dayanıyor.patrıot sahibi olanlar lütfen bunları şikayet algılamasın.uygun pelletle uzun mesafelerdeki etkisi akıla zarar.bu olumsuzluk sadece bende olabilir.saygılar..

marmarateam.png

• Tüfeğin tüm parçalarını yağlayıp toparladıktan sonra deneme atışı için kurdum, ilk atış yağlanmadan öncekilere nazaran sessiz ve sarsıntızdı ama kurarken tüfeği kırdığım son noktada yayın sabitlenmesi için normalden biraz fazla bastırmak zorunda kaldım, ikinci atışımda ise tetik kitlendi ve tüfek kurulu bir vaziyette kaldı tetiğe nekadar basarsam basayım tüfek boşalmadı. Tüfeği kontrollü bir biçimde kırarak pelleti çıkardım ve tekrar kırıp kabzeyi çıkardım, tetiği söküp pimlerle oynerken tüfek boşaldı ;( tabikide birden ve beklemediğim bir anda olması korkuttu. Tekrar toparlayıp tekrar kurdum ama o yayın kitlenip sabitlenmesi için normalden fazla bastırmak zorunda olmam beni tedirgin ediyor ve kitlenirkende kırt diye bir ses gelip tetiğin ordan bir metal sürtüyo. Sizce nerde yanlış yapmış olabilirim, toplarken okadar çok heveslenmiştimki resmen kursağımda kaldı :S

• katılıyorum bu fikrine mustafa abi... bu arada benim saçmalar gelmiş 1 gün rötarlı olarak.... neymişde sürat cargonun bizim bu bölgeye bu gün servisi yokmuş ancak pazartesi göndrere bilirmiş 8 kilometrelik bir mesafeye....arkadaşlar veli abiden sıpariş verdiğinizde bizzat kendisine telefon edin sürat cargoyla yollamasın.....MNG cargo yada ARAS corgo ile göndersin hem daha hızlı elinize ulaşıyor ürün hemde kapınıza kadar geliyor ayrıca sıpariş verdiğiniz ürün bulunduğunuz bölge de ki buraya ulaştığında da size kısa mesajla bilgi veriliyor bilginize

+1

Ben tüfeği MNG'yle getirttim İstanbula, hem 1 günden kısa sürede geldi, hem de kutusu dahi mükemmel haldeydi.

• sürat kargoyu bende tavsiye etmiyorum adana dan ankaraya 4 günde geldi ve silah geldiğinde resmen ıslaktı :thumbdown:

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• sürat kargoyu bende tavsiye etmiyorum adana dan ankaraya 4 günde geldi ve silah geldiğinde resmen ıslaktı :thumbdown:

velibeyden aldığım ürünler sürat kargo ile ertesi gün elimde idi.

Ürünü alırken açık bakmak gerekiyor .

Çeşke bir problem varsa kabul etmeden hasar tuanağı ile iyade etseydiniz.

paslanmış bir tüfek büyük bir sıkıntı.

DİANA MOD 54 5,5
    WEBLEY PATRİOT 5,5
    WEBLEY LONGBOW 4,5
    GAMO P 23 COMPACT 4,5
    WEBLEY TYPHOON 5,5
    ÜZÜMLÜ OTO 7+1 12

HATSAN MOD 55 HATSAN MOD 125 HATSAN MOD 135

• patriotun nişangahı arpacığı felen fosforlumu?

HATSAN mod 99
    Torun magnum K-101 4.5 tasko 4 * 20
    Walter Target standart ahşap Yarı Otomatik 4+1
    Üzümlü Efsane 7+1 cal.12
    Üzümlü Çifte cal.12 ( dede yadigarı )

marmarateam.png

Mücahid Enes YILMAZ BALIKESİR / Merkez

• merhaba enes kardeşim.forumdan ve ustalarımdan alıntıdır sana vereceğim bilgile.1.nesil patriotlarda böyle bir durum söz konusu değil yani tamamen metal aksamlı.yalnız 2. nesil dediğimiz patriotlarda truglo gez ve arpacık vardır yani fosforludur vede plastiktir.bildiğim kadrıyla bu 2.sınıf olanlar fabrikaya iade edildi ve pek tavsiye edilmiyor.unutmadan tetik^te altın sarısı oluyor 2. nesillerde.bu şekilde ayırt edebilirsin.bugün bir av bayisinde gördüm 2. nesil olanları aynen denildiği gibi.saygılarımla emrah

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• 2 nesil patriotla 1. nesil patriotun namlusunu karşılaştıran varmı başka bir üstadım aynı dedi herkez fark var diyor ama farkı şudur farkı budur diyen yok veya ben göremedim
    üstatlar fark varsa ne gibi bir fark var karşılaştıran varmı

korfezteam.png

• Official Post

2 nesil patriotla 1. nesil patriotun namlusunu karşılaştıran varmı başka bir üstadım aynı dedi herkez fark var diyor ama farkı şudur farkı budur diyen yok veya ben göremedim
    üstatlar fark varsa ne gibi bir fark var karşılaştıran varmı

Ben çok sayıda 1.Nesil Patriot ve 2 tane de 2.Nesil inceledim ve 1.Nesil namluları 5,49mm iken , 2.Nesil namluları 5,53 -4 gibi yani aşırı bol.onun dışında yiv-set kombinasyonu aynı,bu da şunu gösterir,yiv-set açmaya yarayan çakıların iyice aşındıkları noktada 2.Nesil namluları üretilmiş,ve dahası Hatsan bu malların %99 u nu ihraç ettiği için 1.Nesil olanların ilk üretilenleri yurda dağıtılmış sanıyorum.