Tüm Artıkılı Noktalardan Oluşan Dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Geçmişte de bu konuda yardımınıza başvurmuştum ama, o başlığı bulamadım. Arkadaşlar bildiğiniz gibi ben sürekli uzun mesafe atışı yapan biriyim. Şu andaki dürbünüm orta kısımda noktalar, daha sonra devam eden düz siyah çizgi şeklinde bir artıkıla sahip. 250 metre ve üzeri atışlarda vuruş noktasını bulduğumda siyah çizgide yerini net tayin etmek sıkıntılı oluyor. bu nedenle tüm artıkılı noktalardan oluşan bir dürbün almak istiyorum. Arkadaş haftaya Amerika'dan temelli dönüş yapacak. getirtme imkanım var. lütfen bana marka ve model konusunda yardımcı olun. Şimdiden emeğiniz için tşkler. Herkese kazasız belasız zevkli atışlar dilerim.

BT 65 LW - Barska 10-40 X 50 AO Varmint Mil-Dot
    Lazer 12 Gauge içten şoklu
    Kral 12 Gauge Slug namlu
    YERLİYE DEVAM g;$i
    Listeye yeni bir Torun 12 Gauge eklendi

• vektor optics firmasının dediğiniz gibi tamamen dotlardan oluşan dürbünleri mevcut. Ancak atış konforu için uzun mesafe atışlarında size şiddetle ayarlı dürbün ayağı kullanmanızı tavsiye ederim.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Ayarlı dürbün ayaklarına hiç güvenmiyorum. Ya bozuluyor yalama oluyor ya da bekledikçe ayar kaçırıyor gibime geliyor. Yani dürbünle tüfek arasına solid olmayan sabit olmayan sağlam olmayan eklemli ve oynak bir parça giriyor gibime geliyor nice zamandır. Yoksa zamanında ben de düşünmüştüm.

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• Şimlemeyle sorun çözülür ancak kısa mesafe atışlarında şimleri almak gerekir. Öyle bir şey yapmak lazım ki birşeyleri sökmeden hem kısa hem uzun mesafe atışı yapılabilsin.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Aynı sorunu bende yaşıyorum.ne yapılabilir?

Ve herkes birgün ettiğini bulur

kalibrgun cricker 5.5mm

• Hawke 20x mildot ve Sr pro artikelları gayet kullanışlı. Amerika fiyatı da pahalı yalnız 550 dolar.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Dürbünde atış noktasını değiştireceğinize dürbünün yükseklik ayar vidasıyla oynayarak bu işi yapabilirsiniz. Orneğin dürbünü 50metreye sıfırlayın (uzak atış yaptığınız için 50 size mantıklı bir uzaklık. sonra 100 metreye atış yapın ve dürbünün ayarı ile oynayın. kac klik çevirince 100 metrede ortadan vuruyorsa onu bir yere not alın. Bunu 150, 200, 250 için de yapabilirsiniz. bir daha 200 metreye atarsanız direk 200m ayarına getirin sonrasadece ince ayar yaparsınız gerekirse.

Hammerli Ar 20 + Hawke 8-32x56 SR Pro
    Hatsan Galatian III 5.5mm (Ekiz regulator) + Gamo 6-24x50

Hatsan Dynamic 12ga

• Dürbünde atış noktasını değiştireceğinize dürbünün yükseklik ayar vidasıyla oynayarak bu işi yapabilirsiniz. Orneğin dürbünü 50metreye sıfırlayın (uzak atış yaptığınız için 50 size mantıklı bir uzaklık. sonra 100 metreye atış yapın ve dürbünün ayarı ile oynayın. kac klik çevirince 100 metrede ortadan vuruyorsa onu bir yere not alın. Bunu 150, 200, 250 için de yapabilirsiniz. bir daha 200 metreye atarsanız direk 200m ayarına getirin sonrasadece ince ayar yaparsınız gerekirse.

Dürbün klik leri ile uzun mesafe ayarı yapmak zor yetmeye biliyor heleki 50 metreye sıfırlayıp 200 metreye .
    ayarlı ayaklar daha kulanışlı bence ..

Zoraki ultra 4.5

Air arms tx 200 4.5

hw 40 air pistol 4.5

• yükseklik ayarlı tekparça ayaklar var

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Arkadaşlar sağ olsunlar görüşlerini paylaşmışlar. Zaman ayırıp cevap yazan herkese tşkler. Ancak ben şu anda 300-350 çalışıyorum. Geçmişte benzer atışlarım olmuştu, izleyenler hatırlar. İnce memet yeni bir bulet yapmış, ucu nispeten daha sivri, Hatsanlara uyum sağlasın diye daha ince, ortadaki çizgi yok ve namluya rahat giriyor. 28-29 grain civarı, üzerinde 30,25 yazıyorsa da değil. isabetleri çok güzel. Bundan 20 kutu aldım. Rangefinder de aldım. 300 sonrasında her atışta isabet gibi bir derdim yok, ama 0-300 arası ihtimale yer vermeden kendi tablomu oluşturup atışlarımı deneme yanılma yönteminden çıkarmak istiyorum. Şu anda zaten artıkılın hemen hemen bitim noktasında atış yapıyorum. Dolayısıyla kuleden ayarlamam söz konusu değil. bu mesafede siyah çizgide yakaladığım hedef noktasındaki minnacık bir hata hedefi ıskalamama neden oluyor. noktalı olursa kaçıncı noktanın neresi hedef netleştirip ona göre atarım. Ahmet CAF arkadaşımız Elazığ'a misafir olduğunda 300 metre atışlarını birlikte yapmıştık. O mesafede nasıl oynadığını tecrübe ederek görmüştü. Sizden ricam bana tüm artıkılı dotlardan oluşan bir dürbün tavsiye etmeniz. Öyle büyütme katsayısı çok önemli değil. Zaten 5X-6X den yukarıya bu mesafede kullanamıyorum. Tşkler.

Kral 12 Gauge Slug namlu
    YERLİYE DEVAM g;$i

• Arkadaşlar sağ olsunlar görüşlerini paylaşmışlar. Zaman ayırıp cevap yazan herkese tşkler. Ancak ben şu anda 300-350 çalışıyorum. Geçmişte benzer atışlarım olmuştu, izleyenler hatırlar. İnce memet yeni bir bulet yapmış, ucu nispeten daha sivri, Hatsanlara uyum sağlasın diye daha ince, ortadaki çizgi yok ve namluya rahat giriyor. 28-29 grain civarı, üzerinde 30,25 yazıyorsa da değil. isabetleri çok güzel. Bundan 20 kutu aldım. Rangefinder de aldım. 300 sonrasında her atışta isabet gibi bir derdim yok, ama 0-300 arası ihtimale yer vermeden kendi tablomu oluşturup atışlarımı deneme yanılma yönteminden çıkarmak istiyorum. Şu anda zaten artıkılın hemen hemen bitim noktasında atış yapıyorum. Dolayısıyla kuleden ayarlamam söz konusu değil. bu mesafede siyah çizgide yakaladığım hedef noktasındaki minnacık bir hata hedefi ıskalamama neden oluyor. noktalı olursa kaçıncı noktanın neresi hedef netleştirip ona göre atarım. Ahmet CAF arkadaşımız Elazığ'a misafir olduğunda 300 metre atışlarını birlikte yapmıştık. O mesafede nasıl oynadığını tecrübe ederek görmüştü. Sizden ricam bana tüm artıkılı dotlardan oluşan bir dürbün tavsiye etmeniz. Öyle büyütme katsayısı çok önemli değil. Zaten 5X-6X den yukarıya bu mesafede kullanamıyorum. Tşkler.

Tüfeğiniz nedir. Merak ettim.

• 200 metreye at44 long (5,5 tur acık) ince mehmet 25 grain ve 6x24-50 vector optic sentinel 1/8 moa serisi dürbünüm ile rahat en alttaki dotun 3 dot üstünde atış yapıyorum. Vector optic sentinel serisi dürbün en alt dottan size 300 metre attırır gibi geliyor.

• ben zamanında videolarını baya bir izlemiştim 76mka abimizde bt 65 vardı modifiyeli en son 350 ye kadar isabetli atışlar kaydettiğini 400 metreyi zorladığını hatırlıyorum ;tufey#;tufey#;tufey#

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

Bu yeni versiyon incemehmet solidleri nerden temin ettiniz acaba?

• Bozkurt Av'dan aldım. Tekrar alayım dedim. Maalesef yok. Gelirse haber verecekler. Namluya çok rahat giriyor. Namlu oringini zorlamıyor. Önceki eski İnce Memet solidlerle 10 metreden kalın bir teflon tavaya sıktım delmedi. Bunlar ve Gamo TS 22 ler her atışta deliyor. Sertliğini el ile hissetmek mümkün değil ama yapısından sanırım. Bu arada Vector Optic'i 6-24 ü gidip inceledim. Tam da benim sıkıntı yaşadığım mesafe onda da çizgiye dönüşüyor. Başka marka bilen varsa yrd. lütfen.

Kral 12 Gauge Slug namlu
    YERLİYE DEVAM g;$i

• size önermiş olduğum ve kullanmış olduğum vektor optic 6x24-50 'nin birde aynı artıkıl ama 4x16-50 mm olanı da var, size 2x zoom kazandırır ama işinize yarar mı bilmiyorum.

• Vector optics 3x18-50 yi inceleyin birde artıkılıda çok güzel

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#